Sennik.net to internetowa wersja najstarszego tłumacza snów, przetłumaczona na język polski. Łącznie ma ponad 26 000 znaczeń. Pracę rozpoczęliśmy w 2000 roku.

Znaczenie snów możesz przeglądać całkowicie za darmo. Wystarczy, że klikniesz na pierwszą literę terminu, o którym śniłeś, a znajdziesz się na podstronie znaczenia terminów z podaną literą. Terminy są ułożone alfabetycznie. Przewiń stronę do wybranego terminu lub użyj opcji wyszukiwania na górze tej strony. Jeśli wybranego terminu nie ma w naszym senniku, możesz się z nami skontaktować, a my dodamy go tak szybko, jak to możliwe.

Możesz także skorzystać z wyszukiwania u góry strony. Jeśli czasami nie otrzymujesz wyniku, spróbuj poszukać terminów w innym przypadku lub w liczbie mnogiej.

Na naszej stronie możesz również przeczytać regularnie aktualizowany i publikowany roczny horoskop.

Ludzie zwykle śpią przez jedną trzecią swojego życia, z tego powodu ludzie i laboratoria na całym świecie zgłębiają tajniki snu. Sen jest stanem naturalnym, w którym zmienia się świadomość śpiącego i w którym śpiący ma zmniejszoną percepcję i bodźce sensoryczne swojego otoczenia. Sen i czuwanie zmieniają się cyklicznie i są jednym z istotnych biorytmów. Ważne dla nas jest to, że sny pojawiają się w fazie snu REM. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. Człowiek śni w nocy od 4 do 5 razy w ciągu 20 minut. Sen jest pozbawiony świadomego działania śniącego i jesteśmy w nim świadomi tylko na tyle, żebyśmy mogli go sobie przypomnieć. Sny, w których śniący może dobrowolnie wpływać na działanie i w których śniący jest świadomy snu, nazywane są świadomymi snami. Uważa się, że sny są przejawem nieświadomości i podświadomości.

Jeśli chodzi o same tłumaczenie i znaczenie snów, ludzie mają do czynienia z onyromancją (interpretacją snów) od czasów starożytnych. O interpretacji snów wspomina się nawet w Starym Testamencie, gdzie Józef tłumaczy sny faraona. Dzisiejsza nauka uważa, że ​​treść snów odzwierciedla przypadkową sytuację obwodów neuronalnych mózgu, spowodowaną spontanicznym wybuchem lub działaniem środowiska, oraz tendencję mózgu do porządkowania nieregularnej aktywności. Psychologowie od dawna byli pod wpływem Freuda, który uważał, że sny są odzwierciedleniem wypartych i podświadomych pragnień i myśli, a zwłaszcza konfliktów seksualnych.

Podstawowa lista znaczeń w tym senniku została zaczerpnięta ze stuletniej książki snów, ale ponieważ te znaczenia okazały się niepoprawne i bardzo przestarzałe, zaktualizowaliśmy je i ulepszyliśmy w oparciu o wgląd w kompilację rosyjskiego, zachodniego i azjatyckiego sennika, a nawet więcej, w międzyczasie dodaliśmy znaczenia do nowych, bardziej nowoczesnych terminów. Niektóre z tych terminów to np. sen o komputerze, MP3, telefonie komórkowym, sen o modzie, nowej fryzurze, dzwonkach telefonu, sen o muzyce, różnych rzeczach związanych z muzyką i rozrywką, grach wideo, wydarzeniach sportowych, itd… Są to nowe, nowoczesne rzeczy, które otaczają współczesnego człowieka, a które w czasie eksploracji pierwszych snów po prostu nie istniały.
Listę znaczeń aktualizujemy od czasu do czasu, gdy otrzymujemy jasny sygnał o możliwych podświadomych przyczynach pewnego snu. W senniku wierzymy, że sny naprawdę pokazują naszą ukrytą podświadomość, mówią nam o ukrytych pragnieniach, nawiązują połączenia z ludźmi, z którymi jesteśmy mentalnie związani, aby pokazać nam uczucia, których wkrótce doświadczymy lub których chcemy doświadczyć, aby ostrzec nas przed fizycznymi stanami naszego organizmu i informować nas o możliwym rozwoju choroby, abyśmy czuli się lepiej, bardziej wartościowi, aby umożliwić samoobronę, aby ostrzec nas przed możliwymi kompleksami i pomóc nam je rozwiązać, aby pomóc nam rozwiązać konflikty zewnętrzne i wewnętrzne, aby pokazać nam rozwiązania, których nie mogliśmy zauważyć w prawdziwym życiu z powodu różnych czynników zewnętrznych, zmęczenia, itp…

Najczęstsze sny

Trudno powiedzieć, które sny są najczęstsze, ale według niektórych szacunków 10 najczęstszych snów to: niemowlęta, ciąża, zęby, śmierć, woda, ogień, krew, bliscy, sny o konotacjach erotycznych i sny związane z przyjaciółmi i znajomymi. Ponadto, według wglądu w dane z naszego sennika w języku angielskim, najczęstsze sny różnią się w zależności od kraju, a także od pochodzenia etnicznego śniącego.

Rekomendacje

Każdy sen, który nie miał związku z wydarzeniami, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku dni, nie powinien być interpretowany, ponieważ nie ma znaczenia. Na przykład, jeśli byłeś na wysokości i bałeś się, a potem śnisz o wysokości lub upadku, ten sen jest konsekwencją tego doświadczenia. Interpretujemy tylko sny, które w rzeczywistości nie mają żadnego tła ani powiązania z rzeczywistością.

Na koniec możemy polecić, abyś nie brał wszystkich znaczeń podanych w tym senniku dosłownie. Musisz także wiedzieć, że niektóre sny mogą mieć wiele znaczeń. Głównym tego powodem jest to, że niektóre rzeczy wywołują w nas różne emocje. Dla osoby, która miała negatywne doświadczenia z wodą,  woda może mieć zupełnie inne znaczenie niż dla osoby, która miała pozytywne doświadczenia z wodą. Również kobiety i mężczyźni inaczej doświadczają pewnych rzeczy. Dlatego na przykład sen miłosny nie będzie miał tego samego znaczenia dla mężczyzny i kobiety.

Sennik zawiera zatem tylko najczęstsze ogólne terminy, które można zastosować do największej liczby osób. Znasz siebie najlepiej i łatwo potrafisz wywnioskować, co jest możliwe, a co niemożliwe. Oznacza to, że przyjmujesz znaczenie snów na tej stronie na własne ryzyko, my nie ponosimy odpowiedzialności, jeśli zdecydujesz żyć zgodnie z tymi interpretacjami.

Jeśli twoja interpretacja snów nie jest zbyt dokładna, pomyśl, że należysz do statystycznie określonej liczby osób, u których przyczyny i konsekwencje snów są inne niż u zdecydowanej większości innych osób.

Ponieważ strona jest w trakcie aktywnego rozwoju, oczekuj nowych ciekawych treści w niedługim czasie. Jesteśmy otwarci na wszelkie konstruktywne sugestie i współpracę.

Twój internetowy tłumacz snów,
Sennik