Sen o mieczu
Jeśli we śnie widzisz miecz, oznacza to prestiż i szacunek. Jesteś osobą, która w życiu musiała o wszystko walczyć. Nie masz dużego wsparcia bliskich osób, dlatego przywykłeś do tego, że na nikim nie polegasz i niczego nie oczekujesz. Chciałbyś czasem zrobić sobie przerwę, ale też podświadomie myślisz o nowym kroku, który powinieneś zrobić.

Śnić, że złamałeś miecz
Śnić, że złamałeś miecz, oznacza, że ​​z czegoś zrezygnujesz. Prawdopodobnie trudno będzie ci zrozumieć, że niektóre bitwy zostały wcześniej przegrane i nie ma sensu przez to płakać. Niezależnie od tego, czy dotyczy to pracy, przyjaciela czy partnera, będzie dla ciebie jasne, że nie możesz zatrzymać go wbrew jego woli i zmusić go do robienia tego, czego nie chce.

Śnić, że zgubiłeś miecz
Jeśli we śnie zgubisz miecz, oznacza to wstyd. Możliwe, że nie dotrzymasz słowa, przez co będziesz się wstydzić i trzymać z daleka od osoby, wobec której byłeś niesprawiedliwy. Stworzysz mechanizm obronny, który przedstawi cię jako kogoś, kto nie pokutuje, ale szuka winowajców w innych, aby się usprawiedliwić.

Śnić, że znalazłeś miecz
Znalezienie miecza we śnie symbolizuje miłą niespodziankę. Prawdopodobnie nie jesteś świadomy tego, że ​​twoje cechy zwróciły uwagę bardzo wpływowych ludzi i że wkrótce mogą zaoferować ci współpracę. W niedalekiej przyszłości możesz otrzymać bardzo kuszącą ofertę biznesową.

Śnić, że kupiłeś miecz
Kupowanie miecza we śnie oznacza, że ​​jesteś gotowy do walki z wewnętrznymi demonami. Możliwe, że dopiero niedawno zdałeś sobie sprawę, że to ty sam jesteś przyczyną niezadowolenia i niepowodzeń, które ci towarzyszą. To pierwszy krok do rozwiązania wszystkich twoich problemów – przyznaj się przed samym sobą, że popełniłeś błąd i staraj się go naprawić.

Śnić, że sprzedajesz miecz
Sprzedawanie miecza we śnie oznacza, że ​​coś tobą wstrząśnie lub naruszy twoją pewność siebie. Prawdopodobnie związek z partnerem nie jest najlepszy, co negatywnie wpływa na twoją psychikę. Z drugiej strony „upadek” może również nastąpić z powodu krytyki ze strony pracodawcy lub osoby, na której opinii ci zależy.

Śnić, że dostałeś miecz
Jeśli śniło ci się, że ktoś dał ci miecz, oznacza to, że brakuje ci odwagi, by rozwiązać duży problem. Możliwe, że dotyczy on życia emocjonalnego, być może nie jesteś pewien, dokąd zmierza twój związek i czy twoje małżeństwo ma przyszłość. Rozwiązaniem jest szczera rozmowa z ukochaną osobą. Dopóki będziesz bał się zacząć, nie wyjdziesz z tego błędnego koła, w którym się znalazłeś.

Śnić, że dałeś komuś miecz w prezencie
Podarowanie komuś miecza we śnie oznacza, że ​​chcesz pomóc tej osobie, ale wybrałeś zły sposób, aby to zrobić. Jasne jest, że twoje intencje są dobre, ale twoja rada tylko myli tą osobę. Powinieneś być bardziej konkretny lub w prostszy sposób powiedzieć to, co twoim zdaniem jest dla niej najlepsze.

Jeśli we śnie dałeś miecz osobie, której nie znasz w prawdziwym życiu, możliwe, że ktoś nieznajomy poprosi cię o radę. Będzie potrzebował opinii kogoś innego na temat swojego problemu, a ty będziesz w tym momencie blisko. Będziesz całkowicie zdezorientowany, ale dla niego każda sugestia będzie mile widziana.

Śnić, że ukradłeś miecz
Kradzież miecza we śnie oznacza, że ​​jesteś skłonny odgrywać w swoim życiu rolę „kozła ofiarnego”. Jesteś pasywny i zbyt miły dla innych, co często wyrządza więcej szkody niż pożytku. Musisz przestać brać winę za wszystko na siebie i stawać w obronie innych ludzi.

Śnić, że ktoś ukradł ci miecz
Jeśli śnisz, że ktoś ukradł twój miecz, oznacza to, że czujesz się bezbronny. Możliwe, że ludzie wokoł ciebie nie popierają twoich decyzji i działań lub być może niedawno straciłeś osobę, która była twoim największym wsparciem. W tej chwili wszystko, co musisz zrobić, to zaufać samemu sobie. Przynajmniej nauczysz się być niezależnym i odpowiedzialnym za swoje czyny.

Śnić o wkładaniu miecza do kabury
Wkładanie miecza do kabury we śnie symbolizuje twoją spokojną naturę. Jesteś osobą, która omija konflikty szerokim łukiem. Próbujesz rozwiązać każdy konflikt poprzez rozmowę, a twój próg tolerancji jest naprawdę wysoki. Jednak ci, którzy starają się go przezwyciężyć, muszą stawić czoła prawdziwej lawinie obelg, których używasz jako systemu obronnego.

Śnić o wyciąganiu miecza z kabury
Wyjęcie miecza z kabury we śnie oznacza, że ​​będziesz musiał walczyć o to, czego chcesz. Tym razem nie ma odwrotu, bo sukces jest już na wyciągnięcie ręki. Nie powinieneś jednak stać z boku i czekać, aż ktoś doceni i nagrodzi twoją pracę. Będziesz musiał wziąć się w garść i pokazać, ile jesteś wart. Zmniejsz swój poziom arogancji, bo wiadomo, że ludzie ufają tym, którzy bardziej emanują pewnością siebie.

Śnić, że ostrzysz miecz
Ostrzenie miecza we śnie symbolizuje szczęście w życiu biznesowym i prywatnym. Niedługo nastąpią w tobie bardzo pozytywne zmiany i zostaniesz nagrodzony za cały wysiłek, pracę i cierpliwość, które wykazałeś do tej pory. Zdasz sobie sprawę, że miałeś rację i że twoja wytrwałość tym razem przyniosła dobre rezultaty.

Śnić, że ktoś inny ostrzy miecz
Jeśli śniłeś o tym, że ktoś inny ostrzy miecz, oznacza to, że masz konkurencję w biznesie lub jakiegoś rywala w miłości. W każdym razie w twoim życiu jest ktoś, kto chce ci coś odebrać. Jeśli uda ci się rozpoznać o kogo w tym wszystkim chodzi, nie będziesz miał większych problemów, aby uniemożliwić mu realizację planu.

Śnić, że liżesz miecz
Lizanie ostrza miecza we śnie oznacza, że twoi wrogowie są twoją największą motywacją. Jesteś osobą, której siłą napędową jest złośliwość. Nieustannie próbujesz osiągnąć sukces, nie tylko dla siebie, ale aby udowodnić tym, którzy w ciebie nie wierzą, że się mylili. Nie masz problemu, aby bronić się słowami, gdy wymaga tego sytuacja. Z natury jesteś osobą spokojną, ale wiesz też, jak być aroganckim, gdy ktoś cię prowokuje.

Śnić, że ktoś inny liże miecz
Sen, w którym ktoś liże ostrze miecza jest znakiem, by uważać na to, co mówisz. Twój „długi język” może wpędzić cię w poważne kłopoty. Może konsekwencje twoich słów nie „odbiją się na tobie”, ale na kimś, na kim ci bardzo zależy.

Sen o wymachiwaniu mieczem
Wymachiwanie mieczem we śnie oznacza, że jesteś tchórzem. O ile w gronie bliskich osób jesteś w stanie mówić o wszystkim, to w miejscu publicznym stajesz się bardzo mały. Powodem tego jest obawa przed brakiem akceptacji otoczenia, ale także konformizm, który jest twoją dominującą cechą.

Śnić, że ktoś zaatakował cię mieczem
Sen ten oznacza, że ​​wkrótce odkryjesz swoje ukryte talenty. Sytuacja sprawi, że będziesz myśleć nieszablonowo, a wtedy zdasz sobie sprawę, że masz talent do czegoś, czym nigdy wcześniej nie byłeś zainteresowany.

Śnić, że zaatakowałeś kogoś mieczem
Jeśli zaatakowałeś nieuzbrojoną osobę mieczem, możliwe, że zgrzeszyłeś przeciwko komuś. Prawdopodobnie źle oceniłeś osobę, która w rzeczywistości posiada wiele pozytywnych cech.

Śnić o innych wymachujących mieczem
Jeśli śniło ci się, że ktoś wymachuje mieczem, oznacza to, że będziesz miał do czynienia z niezdecydowanymi ludźmi. Będziesz współpracować prywatnie lub w interesach z kimś, kto nie wie, co ze sobą zrobić. Przez chwilę będziesz starał się pomóc tej osobie i ułatwić wspólną pracę, jednak gdy zdasz sobie sprawę, że twoje starania idą na marne, zrezygnujesz z tego.

Śnić, że rzuciłeś miecz
Jak można się domyślić, rzucanie mieczem we śnie symbolizuje poddanie się. Prawdopodobnie znudzi ci się gra, w którą od jakiegoś czasu gra twój partner i „ogłosisz porażkę”. Z drugiej strony możliwe, że zdasz sobie sprawę, że pomysł, nad którym obecnie pracujesz, nie ma świetlanej przyszłości, więc z niego zrezygnujesz.

Śnić, że ktoś rzucił miecz przed ciebie
Niestety ten sen nie ma pozytywnego znaczenia. Często symbolizuje zdradę bliskich osób. Możliwe, że komuś uda się skłócić cię z przyjacielem lub partnerem. Uwierzysz w jego kłamstwa i na zawsze stracisz ukochaną osobę.

Śnić o mieczu w kaburze na ścianie
Jeśli śniłeś o mieczu wiszącym w kaburze na ścianie, oznacza to, że problem, który obecnie cię dręczy, będziesz w stanie rozwiązać wyłącznie cierpliwością. W tym momencie najlepiej nic nie robić, bo każdy twój krok może pogorszyć sytuację. Poczekaj, aż czas zrobi swoje i, co ważniejsze, nie podejmuj decyzji w afekcie.

Jeśli we śnie widziałeś, jak miecz spada ze ściany, oznacza to, że nie powinieneś myśleć z wyprzedzeniem, ponieważ tracisz w ten sposób poczucie tego, co się teraz dzieje. Najlepiej iść krok po kroku i rozwiązywać jedno wyzwanie po drugim. Nie możesz wszystkiego przewidzieć i temu zapobiec, więc pogodź się z tym.

Sen o starym (zardzewiałym) mieczu
Jeśli śnisz o starym, zardzewiały mieczu, symbolizuje to problemy z potencją. Jeśli kobieta ma taki sen, możliwe, że będzie szukała lekarstwa na złamane serce u niewłaściwej osoby.

Znaczenie snu może być prostsze. Jeśli ostatnio widziałeś, złamałeś lub zgubiłeś miecz, z pewnością wywarło to na tobie wrażenie.

Definicja miecza

Miecz to broń używana w walce wręcz.