Śnić, że ostrzysz ołówek
Ostrzenie ołówka we śnie symbolizuje nowy początek. Możliwe, że zaryzykujesz i zrobisz coś, co zawsze chciałeś zrobić. Może to być zapisanie się na studia, założenie prywatnej firmy lub innej działalności. Zdasz sobie sprawę, że nigdy nie jest za późno na uszczęśliwienie samego siebie, bo uszczęśliwiając innych nic nie osiągniesz.

Śnić, że ostrzysz nóż
Jeśli ostrzysz nóż we śnie, oznacza to niebezpieczeństwo. W nadchodzącym okresie prawdopodobnie poczujesz się zagrożony i będziesz obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Chociaż nie będziesz chciał, żeby inni się o ciebie martwili, będziesz starał się jak najmniej pozostać sam i nie wracać do domu późno w nocy bez towarzystwa.

Śnić, że ostrzysz pióro
Jeśli ostrzysz pióro we śnie, oznacza to, że potrzebujesz dowodów. Jesteś osobą, która nie wierzy nikomu na słowo, ale próbujesz osądzać ludzi na podstawie ich działań. Jesteś podejrzliwy, ponieważ miałeś złe doświadczenia, które służą jako przypomnienie za każdym razem, gdy się relaksujesz i pozwalasz swoim emocjom opaść.

Śnić o wyostrzeniu umysłu
Kiedy wyostrzasz swój umysł we śnie, oznacza to, że jesteś wykształcony. Jesteś osobą, która dużo nad sobą pracuje i ciągle starasz się poszerzać swoje horyzonty. Z każdym znajdziesz temat do rozmowy, nie lekceważąc tych, którzy mają mniejsze wykształcenie niż ty. Osoby płci przeciwnej, zanim cię poznają, myślą, że jesteś zarozumiały, więc rzadko mają odwagę się do ciebie podejść.

Śnić, że ostrzysz język
Jeśli ostrzysz język we śnie, oznacza to kłótnię. Być może ktoś cię sprowokuje i sprawi, że powiesz wszystko, o czym przez długi czas milczałeś. Nawiasem mówiąc, jesteś znany jako osoba, która łatwo się denerwuje i która żałuje tego, co zrobiła, gdy zda sobie z tego sprawę. Wrogowie znają twoją słabość i często wykorzystują ją przeciwko tobie.

Śnić, że ostrzysz zęby
Wyrażenie „ostrzyć zęby” to kolokwializm używany do opisania intencji, by zademonstrować swoją siłę lub moc. Jeśli śniłeś, że ostrzysz zęby, oznacza to, że musisz udowodnić coś innym. Wierzysz, że niektórzy ludzie wątpią w twoje zdolności, umiejętności lub wiedzę i jesteś zdeterminowany, aby pokazać im, jak bardzo się mylą.

Śnić, że inni ostrzą ołówek
Sen, w którym widzisz kogoś ostrzącego ołówek oznacza, że ​​wesprzesz bliską osobę w realizacji jej marzeń. Jeden z członków rodziny, partner lub przyjaciel powie ci o swoim pomyśle lub planie, a ty obiecasz, że pomożesz mu w jego realizacji, nawet jeśli zajmie ci to dużo wolnego czasu.

Śnić, że inni ostrzą nóż
Jeśli we śnie widziałeś kogoś ostrzącego nóż, oznacza to, że staniesz w czyjejś obronie. Możliwe, że ktoś bliski zostanie zaatakowany z powodu decyzji, które podjął lub posunięć, które wykonał. Wszyscy będą go krytykować, a ty spróbujesz znaleźć dla niego usprawiedliwienie. Ponadto dzięki swoim sugestiom i radom będziesz mógł poprawić popełnione przez niego błędy.

Śnić, że inni ostrzą pióro
Widok kogoś ostrzącego pióro we śnie oznacza, że ​​w niedalekiej przyszłości możesz usłyszeć złe wieści, związane z pracą lub życiem prywatnym. Możliwe, że firma, w której pracujesz, znajdzie się w kryzysie, w wyniku którego pracodawca będzie musiał zwolnić część pracowników. Inną możliwością jest to, że otrzymasz informację o chorobie krewnego lub znajomego, co bardzo tobą wstrząśnie.

Śnić, że ostrzysz siekiery
Ostrzenie siekiery we śnie oznacza, że dzięki wysiłkowi i pracy osiągniesz to, co sobie założyłeś. Prawdopodobnie inwestujesz w coś dużo czasu, a wyniki przychodzą wolniej niż byś chciał. Jeśli jednak pozostaniesz zmotywowany i wytrwały, możesz mieć nadzieję na wielki sukces. Na szczęście masz duże wsparcie ze strony rodziny i partnera, co wiele dla ciebie znaczy w trudnych czasach.

Śnić, że inni ostrzą siekierę
Jeśli we śnie widziałeś kogoś ostrzącego siekierę, oznacza to, że bliska osoba sprawi, że będziesz dumny. Jeden z członków rodziny, partner lub przyjaciel, czyli przyjaciel odniesie wielki sukces. Niewykluczone, że zorganizujesz uroczystość na jego cześć. Będzie to dla ciebie znak, że również musisz bardziej się zaangażować, aby osiągnąć to, o czym marzysz.

Śnić, że ostrzysz piłę
Ostrzenie piły we śnie oznacza, że ​​oczekujesz, że jeden z twoich krewnych zostawi ci swoje dziedzictwo. Możliwe, że nie ma bliskich potomków, więc liczysz na to, że odziedziczysz majątek lub inne wartości materialne. Nie bądź jednak zbyt podekscytowany, ponieważ istnieje możliwość, że będziesz walczyć w sądzie o to, co uważasz za swoje.

Śnić, że inni ostrzą piłę
Sen, w którym widzisz, jak ktoś ostrzy piłę, oznacza, że możesz mieć problemy prawne. Prawdopodobnie będziesz musiał zatrudnić prawnika, aby skorzystać ze swoich praw lub udowodnić, że wypełniłeś określone obowiązki. Przed tobą bardzo stresujący okres, więc upewnij się, że wszystkie te okoliczności nie zagrażają twojemu zdrowiu psychicznemu.

Śnić, że ostrzysz miecz
Ostrzenie miecza we śnie symbolizuje bardzo pozytywne zmiany w życiu, których wkrótce doświadczysz. Możliwe, że zmienisz pracę, miejsce zamieszkania lub poświęcisz się hobby, które dobrze wpłynie na twoją kreatywność i psychikę. Jedną z możliwości jest poprawa relacji z ukochaną osobą. Dla tych, którzy nie mają partnera, sen ten może symbolizować nową miłość.

Śnić, że inni ostrzą miecz
Sen ten oznacza, że ​​w twoim otoczeniu jest ktoś, kto chce czegoś, co należy do ciebie. Może to być konkurencja biznesowa lub rywal, który planuje „porwać” twojego partnera. Jeśli zwrócisz uwagę na to, jak niektórzy ludzie zachowują się w stosunku do ciebie, będziesz w stanie zrozumieć, kto to jest i uniemożliwić mu wdrożenie swojego planu.

Śnić, że ostrzysz szablę
Ostrzenie szabli we śnie oznacza, że ​​będziesz musiał uważać na to, co mówisz w niektórych kręgach społecznych. Możesz skarżyć się na swojego pracodawcę lub partnera, gdy przebywasz z osobami, które dobrze cię znają. To samo tyczy się skarg na rząd, państwo czy zachowanie innych osób. Musisz być ostrożny, bo możesz przysporzyć sobie kłopotów, jeśli nie będziesz ostrożny.

Śnić, że inni ostrzą szablę
Jeśli we śnie widziałeś kogoś ostrzącego szablę, oznacza to, że twój partner lub jeden z członków rodziny zawstydzi cię w większym społeczeństwie. Być może pod wpływem alkoholu lub w żartach powie coś zupełnie niestosownego. On nie uzna tego za coś złego, a ty ze wstydu będziesz chciał zapaść się w ziemię. Będzie cię to dręczyć, aż w końcu uświadomisz sobie, że jesteś odpowiedzialny tylko za to, co sam mówisz i robisz.

Śnić, że ostrzysz włócznię
Ostrzenie włóczni we śnie niestety nie jest dobrym znakiem. Takie sny często zapowiadają kłótnię w rodzinie lub z partnerem. Możliwe, że nieporozumienie lub brak chęci do kompromisu zagrozi waszym relacjom. Inną możliwością jest to, że głównym powodem dyskusji będzie brak pieniędzy. Jeśli okażesz zrozumienie i spróbujesz wysłuchać tego, co ma do powiedzenia druga strona, unikniesz niezgody w swoim domu.

Śnić, że inni ostrzą włócznię
Sen, w którym widzisz, jak ktoś ostrzy włócznię, oznacza, że będziesz odgrywać niewdzięczną rolę mediatora w sporze lub konflikcie. Mianowicie ktoś z twoich przyjaciół lub znajomych będzie się spierał na określony temat, a ty spróbujesz ich pogodzić. Możliwe, że się poddasz, gdy zdasz sobie sprawę, że są zbyt uparci i nie chcesz tracić na to swojego czasu i nerwów.

Śnić, że ostrzysz kosę
Ostrzenie kosy we śnie oznacza, że ​​wpadniesz na pomysł, jak uprościć lub przyspieszyć proces pracy nad czymś, z czym aktualnie masz do czynienia. Zdałeś sobie sprawę, że marnujesz dużo czasu na drobne szczegóły i będziesz szukał sposobu, aby to zmienić. Możliwe, że użyjesz metody, która już istnieje, a możliwe, że pomysł będzie całkiem twój.

Śnić, że inni ostrzą kosę
Jeśli śniłeś, że ktoś ostrzy kosę, oznacza to, że w niedalekiej przyszłości spotkasz osobę, która zachwyci cię swoją energią, dyscypliną i umiejętnościami organizacyjnymi. W przeciwieństwie do ciebie, ona w ciągu dnia jest w stanie wykonać wiele prac i obowiązków. Prawdopodobnie będziesz starał się spędzić z nią jak najwięcej czasu, aby nauczyć się części rzeczy od niej.

Śnić, że ostrzysz sierp
Ostrzenie sierpa oznacza, że możesz wejść w związek miłosny bez zamiaru pozostania w nim przez dłuższy czas. Potrzebujesz przygody, a nie małżeństwa na całe życie. Jednak nie powiesz tego drugiej osobie, ponieważ nie chcesz jej skrzywdzić ani sprawić, by zakończyła “zabawę” sama. Zastanów się jednak, jak byś się czuł, gdyby ktoś postrzegał cię tylko jako przemijającą przygodę.

Śnić, że inni ostrzą sierp
Kiedy śnisz o kimś ostrzącym sierp, oznacza to, że twoja ukochana osoba przyzna, że ​​nie myśli o waszym związku na dłuższą metę. Możliwe, że powie ci, że nie jest pewna czy chce zostać z tobą do końca życia. Innym znaczeniem tego snu jest to, że przyjaciel cię rozczaruje.

Znaczenie snu może być prostsze. Jeśli ostrzyłeś ołówek lub nóż, musiało to wywrzeć na tobie wrażenie.

Definicja ostrzenia

Ostrzenie to procedura przetwarzania, która zmienia kształt przedmiotu.