Sen o pajęczynie
Jeśli we śnie widzisz pajęczynę, oznacza to, że łatwo się poddajesz. Jesteś osobą, która poddaje się, gdy pojawi się pierwsza poważna przeszkoda, dlatego w życiu nie ukończyłeś wielu rzeczy. Za dużo myślisz o konsekwencjach, które mogą lub nie mogą się wydarzyć, więc wyświadczasz sobie i innym przysługę, kiedy po prostu przestajesz filozofować i zabierasz się do pracy.

Śnić o pajęczynie na ścianie
Jeśli we śnie zobaczysz pajęczyny na ścianie, oznacza to, że ktoś cię skrytykuje. Możliwe, że z powodu licznych obowiązków zaniedbujesz dom, członków rodziny lub znajomych. Wielu będzie narzekać, że o nich zapomniałeś i powie, że byli dla ciebie dobrzy tylko wtedy, gdy potrzebowałeś jakiejś przysługi.

Śnić, że zaplątałeś się w pajęczynę
Kiedy we śnie jesteś zaplątany w pajęczynę, oznacza to kłamstwa. Prawdopodobnie ostatnio nie byłeś szczery z niektórymi ludźmi, więc nie będziesz w stanie przypomnieć sobie, komu co powiedziałeś. Zrozumiesz, dlaczego mówi się, że „kłamstwo ma krótkie nogi” i będziesz starał się unikać wszelkich tematów, które mogłyby doprowadzić cię do ślepego zaułku.

Śnić, że czyścisz pajęczyny
Jeśli czyścisz pajęczyny we śnie, symbolizuje to sukces biznesowy. Możliwe, że przy każdym projekcie dołożysz wszelkich starań, a przełożeni wynagrodzą twoje wysiłki. Będziesz chciał wzbogacić swoje CV o wysokiej jakości treści, które będą dla ciebie wystarczającą rekomendacją.

Śnić, że ktoś inny czyści pajęczynę
Kiedy ktoś inny czyści pajęczyny we śnie, oznacza to, że zbawienie nadejdzie w ostatniej chwili. Być może zapomnisz zrobić coś do szkoły/uczelni lub pracy, dlatego poprosisz o pomoc bliską osobę. Będziesz musiał się bardzo natrudzić, ale to doświadczenie zmusi cię do bycia bardziej na czasie i nie zaniedbywania swoich obowiązków.

Śnić, że ktoś inny zaplątał się w pajęczynę
Sen, w którym pomagasz innej osobie wyplątać się z pajęczyny, zwykle oznacza, że będziesz kogoś chronić lub że będziesz komuś służyć jako alibi. Znajomy prawdopodobnie poprosi cię o zgodę na to, aby powiedzieć, że był z tobą, żeby nie miał problemu ze swoim partnerem. Inną możliwością jest danie dziecku alibi przed nauczycielem lub koledze przed pracodawcą. Nie lubisz kłamać, ale tym razem zrobisz wyjątek.

Śnić o pajęczynie we włosach
Jeśli śniłeś, że pajęczyna dostała się do twoich włosów i nie możesz jej usunąć, oznacza to, że nadal nie masz odwagi, aby zrobić duży krok w swoim życiu. Masz świadomość, że zmiana jest konieczna, ale nie odważysz się jej zainicjować. Być może wierzysz, że inni zrobią ten duży krok w twoim imieniu, ale się mylisz. Tym razem jesteś zdany na siebie.

Sen o pajęczynie przed oczami
Jeśli śniłeś, że nie możesz usunąć pajęczyny z oczu, oznacza to, że nadal potrzebujesz dużego doświadczenia życiowego, aby móc mówić o niektórych ważnych rzeczach i je oceniać. Masz zwyczaj dawania rad wszystkim, „spychając swoje problemy pod dywan”. Jest to oznaką niedojrzałości umysłowej, która nadejdzie wraz z wiekiem i doświadczeniem.

Sen o owadzie w pajęczynie
Sen, w którym widzisz owada uwięzionego w pajęczynie, oznacza, że staniesz przed problemem, którego sam nie będziesz w stanie rozwiązać, ale będziesz musiał poprosić o pomoc bliskich ludzi. Może ta pomoc nie będzie niczym więcej jak konstruktywną radą, ale będzie dla ciebie wiele znaczyła. Pamiętaj, że ważnych decyzji nigdy nie powinno się podejmować pod wpływem emocji, ale muszą być one oparte na szczegółowym rozważeniu możliwych konsekwencji.

Sen, w którym ratujesz owada z pajęczej sieci, oznacza, że ​​toczysz już przegraną bitwę. Jeszcze nie przyznałeś przed sobą, że przegrałeś, ale wierzysz, że to nie koniec. Pogódź się z tym i idź dalej.

Sen o meblach pokrytych pajęczynami
Jeśli we śnie widziałeś meble pokryte pajęczynami, symbolizuje to samotność. Prawdopodobnie ostatnio zdarza ci się, że nie masz z kim porozmawiać o tym, co cię trapi. Jest oczywiście również fizyczny wymiar samotności, który znajduje odzwierciedlenie w braku uścisków, które mówią, że wszystko będzie dobrze. Dla osób, które przez długi czas nie miały partnera emocjonalnego, to uczucie jest całkiem naturalne. Jeśli jednak jesteś w związku lub małżeństwie, jest to znak, że musisz szczerze porozmawiać ze swoim partnerem, aby pokonać dystans, który istnieje między wami.

Sen o pajęczynie na oknie
Widok pajęczyny na oknie we śnie zwykle symbolizuje czekanie. Możliwe, że nadal nie pogodziłeś się z czyimś odejściem i nadal wierzysz, że pewnego dnia dana osoba powróci do twojego życia. Lata mijają, a ty stajesz się coraz bardziej zamknięty na innych ludzi. Będziesz musiał pogodzić się z tą stratą i żyć dalej, bo przed tobą wiele radości i pięknych chwil.

Sen o pajęczynie na drzwiach
Jeśli we śnie widziałeś pajęczyny na drzwiach wejściowych, oznacza to nostalgię. Prawdopodobnie często wracasz myślami do czasów, kiedy byłeś szczęśliwszy i bardziej beztroski. Jeśli jednak pomyślisz trochę więcej o swoim życiu, zdasz sobie sprawę, że teraźniejszość ma również wiele zalet. Nie opłakuj więc tego, co minęło, ale wyczekuj tego, co ma dopiero nadejść.

Śnić, że cały dom jest pokryty pajęczyną
Kiedy śnisz, że cały twój dom jest pokryty pajęczynami, oznacza to, że powinieneś odnowić relacje z ludźmi, których dawno nie widziałeś. Prawdopodobnie chodzi o członków rodziny lub przyjaciół, od których rozdzieliło cię życie. Wszyscy macie swoje obowiązki i problemy i nie macie woli ani czasu, aby poświęcić się odnowieniu tych relacji. Jednak ci ludzie mogą być bardzo ważni dla twojej przyszłości, więc postaraj się nawiązać z nimi kontakt.

Śnić o strychu pokrytym pajęczynami
Spacer po strychu pokrytym pajęczynami może oznaczać, że bardzo starasz się ukryć swój sekret. Chodzi o coś z przeszłości, z czego nie jesteś dumny i nie chciałbyś, aby dowiedzieli się o tym twoi bliscy. Zamiast poświęcać tyle energii na ukrywanie prawdy, lepiej byłoby powiedzieć ją szczerze i uczciwie, bez względu na konsekwencje.

Sen o usuwaniu pajęczyn ze zdjęć
Sen ten oznacza, że jakieś spotkanie cofnie cię w czasie. Możliwe, że mimochodem zobaczysz swojego byłego partnera, z którym nie rozstałeś się w dobrych kontaktach. Inną możliwością jest to, że spotkasz kogoś, z kim byłeś blisko, ale nagle zerwałeś kontakt. Tak czy inaczej, to wydarzenie sprawi, że zaczniesz myśleć o złych czasach, które masz za sobą, więc będziesz musiał walczyć z tymi myślami.

Sen o pajęczynie na lampie lub żyrandolu
Jeśli we śnie widzisz pajęczyny na lampie lub żyrandolu, oznacza to, że twoje uczucia zaciemniają twój wzrok. Prawdopodobnie tak bardzo wyidealizowałeś osobę, że nie widzisz, że jest tylko człowiekiem. Możesz być bardzo rozczarowany, gdy zdasz sobie sprawę, że ona też ma wady, których nie lubisz.

Śnić o tunelu pokrytym pajęczynami
Sen, w którym przechodzisz przez ciemny tunel pokryty pajęczynami, oznacza, że boisz się przyszłości. Strach przed niepewnością jest nieodłączny od każdego człowieka, ale nie możesz pozwolić, aby powstrzymał cię od cieszenia się teraźniejszością. Jeśli zastanowisz się trochę dłużej, zdasz sobie sprawę, że masz za co być wdzięczny. Więc nie bierz tego za pewnik.

Śnić o jaskini pokrytej pajęczynami
Jeśli śniłeś, że przechodzisz przez jaskinię pokrytą pajęczynami, oznacza to, że rozwiążesz pewien problem tylko wtedy, gdy zajrzysz głęboko w siebie. Jeśli zadasz sobie pewne pytania i udzielisz szczerej i uczciwej odpowiedzi, łatwiej będziesz w stanie przezwyciężyć to wyzwanie. Może masz wątpliwości co do ukochanej osoby lub nie wierzysz, że środowisko, w którym żyjesz, może przynieść ci szczęście. Cokolwiek to jest, najpierw odpowiedz sobie na pewne pytania, a rozwiązanie twojego problemu nasunie się samo.

Śnić o lesie pokrytym pajęczynami
Spacer po lesie pokrytym pajęczynami we śnie oznacza, że zapomniałeś o czymś ważnym. Możliwe, że złożyłeś komuś obietnicę, ale jej nie dotrzymałeś. Dopiero gdy spotkasz tę osobę na ulicy, wszystko sobie przypomnisz i będziesz się wstydzić, że nie dotrzymasz słowa. Uciekasz się do kłamstw, ale będziesz zgorzkniały, że coś takiego ci się przydarzyło.

Sen o roślinach pokrytych pajęczynami
Jeśli we śnie widziałeś trawę, kwiaty lub inne rośliny pokryte pajęczynami, oznacza to, że potrzebujesz odpoczynku. Prawdopodobnie dużo pracujesz i nie poświęcasz się sobie i innym ludziom. Wycieczka na łono natury z bliskimi ci osobami miałaby korzystny wpływ na twoje zdrowie fizyczne i psychiczne, dlatego postaraj się zorganizować coś takiego w najbliższym czasie. Świat się nie zawali, jeśli przez jeden dzień nic nie zrobisz.

Śnić o morzu lub brzegu rzeki pokrytym pajęczynami
Chociaż rzadkie, to zjawisko występuje w przyrodzie. Jeśli we śnie widziałeś, że całe wybrzeże rzeki lub morza pokryte było grubymi pajęczynami, oznacza to, że zaniedbałeś swoje życie duchowe. Tak bardzo martwisz się pieniędzmi i rzeczami materialnymi, że zupełnie zapomniałeś udzielić sobie odpowiedzi na niektóre życiowe pytania. Nie zapominaj, że zdrowie umysłu jest tak samo ważne jak zdrowie ciała.

Znaczenie snu może być prostsze. Jeśli widziałeś, wyczyściłeś lub zaplątałeś się w pajęczynę, musiało to zrobić na tobie wrażenie.

Definicja pajęczyny

Pajęczyny to rodzaj włókna, które pająki kręcą, aby złapać owady.