Paznokcie we śnie oznaczają krzywdę, a jeśli kogoś podrapiesz, oznacza to, że nie pozwolisz innym cię zaatakować. Wyjątkiem jest, jeśli śnisz o paznokciach w związku z erotycznym snem, wtedy oznacza to wyjątkowe przeżycie miłosne.

Widzieć piękne i zadbane paznokcie we śnie
Jeśli we śnie śnisz o pięknych i zadbanych paznokciach, oznacza to, że próbujesz kogoś zadowolić na siłę. Musisz się zrelaksować, żeby nie wywołać odwrotnego efektu.

Śnić, że ozdabiasz paznokcie
Jeśli ozdabiasz paznokcie we śnie, oznacza to szkody. Możliwe, że będziesz zajęty nieważnymi sprawami, a problemy się nagromadzą. Nie posłuchasz rad ludzi, którzy znaleźli się już kiedyś w twojej sytuacji, ale rzucisz się na głęboką wodę i zabierzesz ze sobą tych, którzy na to nie zasłużyli.

Sen o obcinaniu paznokci w rękach
Jeśli we śnie obcinasz paznokcie w rękach, oznacza to, że przyznasz się do błędu. Jesteś osobą, która stara się działać jak najbardziej poprawnie, dlatego nie jest ci trudno przyznać się do błędu i przeprosić. Uważałbyś się za porażkę, gdybyś pozwolił dumie i ego zakłócić twoje poczucie sprawiedliwości.

Sen o obcinaniu paznokci w nogach
Jeśli śniłeś o obcięciu paznokci u nóg, oznacza to, że nie musisz przyznać się do błędu, ponieważ nie zrobiłeś nic złego. Ktoś inny powinien się przyznać i przeprosić ciebie, nie ty jego.

Sen o obcinaniu paznokci dziecku lub niemowlęciu
Jeśli obcinasz lub przycinasz paznokcie niemowlęcia lub dziecka we śnie, oznacza to, że jesteś bardzo troskliwą osobą. Przyjaciele zauważają to i bardzo cię z tego doceniają.

Sen o obcinaniu paznokci komuś innemu
Czasami w rzeczywistości trzeba się upokorzyć, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie lepszą i piękniejszą przyszłość.

Śnić, że malujesz paznokcie
Masz przed sobą postęp finansowy i zysk. Alternatywnym znaczeniem dla mężczyzn może być to, że ktoś publicznie będzie próbował się z ciebie wyśmiewać za coś nieszkodliwego.

Śnić o żelowaniu paznokci
Jeśli we śnie żelujesz paznokcie, oznacza to, że na próżno będziesz próbował naprawić niektóre szkody.

Śnić, że gryziesz paznokcie
Chwilowa strata, nędza, bieda, lenistwo. Przydarzy ci się jedna z tych lub jej kombinacja.

Śnić, że złamałeś paznokieć
Jeśli złamałeś paznokieć we śnie, oznacza to, że ktoś pracuje za twoimi plecami. Prawdopodobnie jest w środowisku osoba, która kwestionuje każdą twoją decyzję i robi rzeczy, które potrafią cię zdenerwować. Starasz się nie dać się sprowokować, ale często jest to niemożliwa misja.

Śnić, że drapiesz kogoś paznokciami
Jeśli we śnie drapiesz kogoś paznokciami, oznacza to, że jesteś uparty. Jesteś z natury buntowniczy i nie tolerujesz władzy. Często robisz wszystko, co w twojej mocy, aby się jej przeciwstawić, nawet jeśli dzieje się to na twoją szkodę. Być może w przyszłości takie zachowanie przysporzy ci problemów.

Sen o brudzie za paznokciami
Pracujesz i pracujesz ciężej niż powinieneś. Twoja praca zwykle nie jest zauważana a zauważają ją ci, którzy nie powinni się tym przejmować.

Śnić, że bolały cię paznokcie
Jeśli bolą cię paznokcie we śnie, pokłócisz się z rodziną lub bliskimi. Możliwe, że ty zaczniesz kłótnię. Możesz tego uniknąć, jeśli będziesz cierpliwy.

Śnić o bardzo długich paznokciach
Będziesz miał długi okres ciężkiej i wytężonej pracy, ale nie będziesz odpowiednio opłacany za swoją pracę. Będziesz z tego powodu bardzo niezadowolony, ale przejdziesz przez ten okres bez większych problemów poza niezadowoleniem, które będzie w tobie płonąć.

Śnić, że ktoś cię drapie lub że drapiesz kogoś paznokciami z powodu namiętności erotycznej lub podczas stosunku
Niedługo przeżyjesz intensywne przeżycie miłosne. Istnieje również alternatywne znaczenie, w którym będziesz bardzo podniecony i będziesz musiał sam się zadowolić, aby złagodzić napięcie.

Śnić, że zjadłeś paznokieć
Jeśli we śnie zjadłeś paznokieć, sen ten oznacza, że ​​niepotrzebnie się martwisz i za bardzo komplikujesz niektóre rzeczy. Zrelaksuj się.

Sen o sztucznych lub plastikowych paznokciach
Jeśli we śnie widzisz sztuczne paznokcie, oznacza to, że ktoś skrzywdzi cię kłamstwami na twój temat. Niestety, nie zauważysz tego, dopóki nie usłyszysz tej historii od osoby trzeciej.

Sen o brudnych paznokciach
Jeśli śniłeś, że masz brudne paznokcie, oznacza to, że musisz uważać, komu ufasz, ponieważ ktoś może nadużyć twojej uczciwości. Rozmawiaj o swoich sekretach, obawach i planach tylko z ludźmi, którzy okazali się lojalni. W przeciwnym razie ktoś może zaszkodzić twojej reputacji lub zagrozić twojej firmie.

Jeśli widziałeś u kogoś brudne paznokcie, to znaczy, że nie doceniasz wystarczająco czyjejś pracy. W najbliższym otoczeniu masz osobę, która wiele w życiu osiągnęła, ale minimalizujesz jej sukcesy, bo jej zazdrościsz.

Śnić, że twój paznokieć zsiniał od uderzenia
Kiedy śnisz, że twój paznokieć jest niebieski lub czarny z powodu uderzenia, oznacza to, że będziesz miał niewielkie problemy z osiągnięciem celu. Przygotowałeś dobry plan i starałeś się przewidzieć wszystkie przeszkody, które mogą pojawić się po drodze, jednak niektóre wyzwania pojawią się później, więc będziesz musiał rozwiązywać je w biegu. Nie możesz jednak pozwolić, aby to cię zniechęciło.

Jeśli śnisz, że czyjś paznokieć jest niebieski lub czarny od uderzenia, oznacza to, że powinieneś wspierać potrzebującego przyjaciela. Straciłeś z nim kontakt z powodu pewnych nieporozumień w przeszłości, więc nawet nie wiesz, co się z nim dzieje. Zadzwoń do niego i porozmawiaj z nim, teraz nie jest czas na gniewanie się. Zrób wszystko, aby się wydostać z tego kryzysu.

Śnić, że odpadł ci paznokieć
Ten sen symbolizuje małe szkody. Możliwe, że kupisz coś, co nie spełni twoich oczekiwań. Jeśli podejmiesz wysiłek, aby zbadać ten produkt, wszystkie jego zalety i wady, i jeśli będziesz polegał na doświadczeniach innych osób w tym zakresie, możesz zdecydować się na coś innego, dzięki czemu unikniesz złej inwestycji.

Śnić, że komuś innemu odpadł paznokieć
Jeśli śnisz, że komuś odpadł paznokieć w wyniku uderzenia, oznacza to, że ​​otrzymasz cenny prezent. Któryś z członków rodziny lub znajomych postanowi cię zaskoczyć i kupić coś, o czym marzyłeś od dawna. Od samego prezentu, lepszy będzie fakt, że wie jakie jest twoje największe marzenie.

Śnić, że twój paznokieć urósł
Rosnący paznokieć we śnie symbolizuje wewnętrzne dylematy. Jesteś obecnie w fazie, w której nawet nie wiesz, czego chcesz. Masz możliwość zmaterializowania swojej wiedzy i doświadczenia, ale pod pewnymi warunkami. Zapewne chcesz spróbować czegoś nowego, ale boisz się zmiany lub tego, że może ci się nie udać. Nie byłoby źle porozmawiać o tym z kimś, komu ufasz. Rada by ci się przydała w tej chwili.

Śnić, że operowałeś wrośnięty paznokieć
Operacja wrastającego paznokcia oznacza, że ​​wybierzesz trudniejszy, ale skuteczniejszy sposób rozwiązania problemu. Postanowisz „wyciąć problem u podstaw” i nie pożałujesz tej decyzji, bez względu na to, jak trudno było ci ją zrealizować.

Kolor lakieru do paznokci może wpłynąć na interpretację twojego snu. Postaraj się zapamiętać, jakiego koloru były paznokcie z twojego snu.

Czerwone paznokcie we śnie symbolizują pojednanie w rodzinie lub przebaczenie dla ludzi, którzy kiedyś cię skrzywdzili. Postanowisz zmienić swoje podejście do ludzi i dołożysz wszelkich starań, aby pogodzić się ze wszystkimi, z którymi nie jesteś w dobrych stosunkach. Będzie to nowa strona w twoim życiu, w każdym tego słowa znaczeniu.

Drugie znaczenie tego snu jest takie, że będziesz miał przed sobą wielką pokusę. Być może będziesz miał okazję zdradzić partnera z osobą, która ci się podoba.

Niebieskie paznokcie w snach sugerują spokój i ciszę. Wreszcie wejdziesz w spokojniejszą fazę swojego życia. Niektóre problemy zostaną rozwiązane, a inne zminimalizowane, dzięki czemu będziesz mógł się trochę zrelaksować. Jak najlepiej wykorzystaj ten okres.

Czarne paznokcie w snach wskazują na negatywne myśli, które cię przytłoczyły. Ostatnio byłeś bardzo pesymistyczny i to jest pierwszy krok do depresji. Staraj się myśleć o tym, co jest dobre w twoim życiu, a nie tylko o złych rzeczach, które ci się przytrafiają. Faktem jest, że jest to trudne, ale na pewno masz z czego być dumnym i masz na co czekać.

Jeśli we śnie widziałeś białe paznokcie, to niestety nie jest to dobry znak. Chociaż biel symbolizuje niewinność i piękno, biały lakier do paznokci w snach jest symbolem smutku i żalu. Pokonanie trudnego okresu, w którym się znalazłeś, zajmie ci dużo czasu.

Jeśli widziałeś różowe paznokcie we śnie, oznacza to, że ktoś zwróci na ciebie uwagę. Możliwe, że twój kolega z pracy otwarcie będzie o ciebie zabiegał.

Zielone paznokcie w snach symbolizują wielką radość. Możliwe, że twoja rodzina się powiększy. Żółte paznokcie we śnie również mają pozytywne znaczenie. Symbolizują szczęście i sukces.

Kiedy we śnie widzisz kolorowe paznokcie, oznacza to, że poznasz bardzo ciekawą osobę.

Znaczenie snu może być prostsze. Jeśli niedawno zdobiłeś, przycinałeś, złamałeś lub malowałeś paznokciem, z pewnością zrobiło to na tobie wrażenie.

Definicja paznokcia

Paznokieć to zrogowaciały narośl, która chroni opuszki palców dłoni i stóp.