Sen o piekle
Jeśli we śnie widzisz piekło, oznacza to trudności w życiu. Możliwe, że w bardzo krótkim czasie usłyszysz zbyt wiele złych wiadomości, które będą cię obciążać. Nie będziesz wiedział, od czego zacząć rozwiązywanie problemów, bo wszystko wyda ci się równie skomplikowane, więc będziesz wolał się poddać.

Śnić, że jesteś w piekle
Jeśli we śnie znajdujesz się w piekle, oznacza to, że pogodzisz się ze swoim losem. Zdasz sobie sprawę, że nie ma sensu niszczyć siebie z powodu trudnych rzeczy, które ci się przytrafiły i że musisz dalej walczyć, ponieważ życie nie zatrzyma się z twojego powodu. Pocieszy cię fakt, że są ludzie, którzy mają gorzej i będą starali się ich naśladować.

Śnić, że ktoś inny jest w piekle
Kiedy we śnie zobaczysz kogoś innego w piekle, oznacza to, że będziesz się radować. Możliwe, że osoba, która cię nie posłuchała, będzie miała zły czas, przez co będziesz się od niej oddalać i będziesz jej przypominać, że miałeś rację. Nawet jeśli ci na niej zależy, nie będziesz w stanie w delikatny sposób wskazać jej błędu i zaoferować pomocy w jego naprawieniu.

Śnić, że wychodzisz z piekła
Jeśli we śnie wychodzisz z piekła, oznacza to, że staniesz się mądrzejszy. Możliwe, że wprowadzisz w swoim życiu zmiany, które przyniosą ci korzyści. Nie zrealizujesz ich wszystkich od razu, ale będziesz mieć motywację, która pomoże ci nie poddawać się w najtrudniejszych momentach, ale iść dalej.

Śnić, że wchodzisz do piekła
Jeśli we śnie wejdziesz do piekła, oznacza to, że skomplikujesz sobie życie. Być może będziesz się nudzić, przez co zrobisz coś głupiego, co będzie cię drogo kosztować. Zdasz sobie sprawę, że posunąłeś się za daleko, kiedy zdasz sobie sprawę z możliwości wyczerpania tego, co masz.

Piekło (łac. infernus) to według wierzeń religijnych i mitologicznych miejsce, w którym dusze ludzi umierających w grzechu śmiertelnym cierpią wieczne cierpienia i kary. Na przestrzeni wieków religia i sztuka przedstawiały piekło na różne sposoby. Twoje postrzeganie piekła może różnić się od postrzegania przez inną osobę. Dlatego interpretacje snów z tym motywem są często różne i zależą od kontekstu, w jakim sen miał miejsce, a także szczegółów i odczuć, które mu towarzyszyły.

Z całą pewnością można powiedzieć, że sny z motywem piekła częściej śnią się ludziom religijnym niż agnostykom i ateistom.

Śnić, że próbujesz uciec z piekła
Bezskuteczna próba ucieczki z piekła we śnie oznacza, że nie żałowałeś niektórych złych uczynków z przeszłości. Prawdopodobnie obraziłeś lub oszukałeś inną osobę, ale myślisz, że na to zasłużyła. Jak myślisz, dlaczego jesteś kompetentny do samodzielnego wymierzania sprawiedliwości? Czy uważasz, że osoba, która popełniła jakiś grzech może i powinna zostać ukarana przez inny? Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, będziesz wiedział, że postępujesz właściwie.

Śnić, że uciekłeś z piekła
Ucieczka z piekła we śnie oznacza, że ​​przestaniesz żałować straconych okazji i zaczniesz szukać nowych szans w teraźniejszości i przyszłości. Zbyt długo byłeś uwięziony w „błędnym kole” przeszłości, przez który nie mogłeś zrobić postępu w żadnej sferze życia. Teraz w końcu zbierzesz siłę i odwagę, by iść dalej i przewrócić nową kartę w księdze swojego życia.

Śnić, że ktoś uratował cię od piekła
Jeśli śniłeś, że ktoś uratował cię od piekła, oznacza to, że otrzymujesz wielką miłość i wsparcie od bliskich osób, ale nie jesteś tego świadomy. Przyjmujesz za pewnik wszystko, co zapewnia ci rodzina i przyjaciele, jakby to wszystko było oczywiste. Nie bądź samolubny, ale odwzajemnij tą pomoc.

Śnić, że ratujesz ludzi od piekła
Sen ten oznacza, że ​​wybaczysz komuś, kto głęboko cię zranił. Zdasz sobie sprawę, że życie jest zbyt krótkie, aby pozwolić sobie na luksus niekomunikowania się z osobą, która w pewnym momencie życia wiele dla ciebie znaczyła. Jako pierwszy wyciągniesz rękę na zgodę, dasz jej nową szansę, aby mogła pokazać ci, że się zmieniła, ale nigdy nie zapomnisz, co ci zrobiła.

Śnić, że ktoś wepchnął cię do piekła
Jeśli śniłeś, że ktoś wepchnął cię do piekła, oznacza to, że masz paranoję. Jesteś przekonany, że niektórzy ludzie zwrócili się przeciwko tobie i życzą ci krzywdy. Emocje uniemożliwiają ci zobaczenie większego obrazu problemów, które cię trapią. Dlatego nie byłoby źle, gdybyś szczerze o tym porozmawiał z osobą, której ufasz. Nie ważne, że jej opinia różni się od twojej, spróbuj posłuchać rad, które ci daje.

Śnić, że zepchnąłeś kogoś do piekła
Zepchnięcie drugiej osoby do piekła symbolizuje negatywne emocje, z którymi bardzo trudno sobie poradzić. Swoją frustrację i zdenerwowanie wyładowujesz na ludziach, którzy na to nie zasłużyli. Zajmij się tym, abyś nie wypędził na zawsze drogich ludzi ze swojego życia.

Śnić, że płoniesz w piekle
Palenie się w piekle we śnie oznacza, że w rzeczywistości zgodziłeś się wyjść poza swoje przekonania. Prawdopodobnie zrobiłeś to, aby chronić tych, których kochasz lub zapewnić sobie stabilność finansową. W tym momencie wierzysz, że nie miałeś innego wyboru. Jednak nie możesz wyrzucić tego faktu z głowy.

Śnić, że inni płoną w piekle
Sen, w którym widzisz ludzi płonących w piekle, oznacza, że ​​jesteś ofiarą manipulacji. W swoim najbliższym otoczeniu masz osobę, która wykorzystuje cię do osiągania swoich celów, często na twoją niekorzyść. Dużo ci obiecuje, ale nie dotrzymuje słowa. Zapewne znajomi lub członkowie rodziny już ci o tym powiedzieli, jednak nie możesz uwierzyć, że coś takiego jest możliwe. Obudź się, zanim będzie za późno.

Śnić, że cierpisz tortury w piekle
Cierpienie tortur w piekle przez demony, oznacza, że ​​będziesz musiał sam rozwiązać jakiś problem, który cię aktualnie trapi. Tym razem nie możesz liczyć na pomoc członków rodziny, przyjaciół czy partnera. Przestań więc zamiatać go pod dywan i w końcu się nim zajmij.

Śnić, że inni cierpią tortury w piekle
Jeśli widziałeś we śnie, jak demony w piekle dręczą innych ludzi, oznacza to, że żałujesz, że nie zapobiegłeś niesprawiedliwości. Możliwe, że miałeś okazję komuś pomóc, ale tego nie zrobiłeś. Jesteś osobą, która wierzy, że dobro jest dobrem, jednak z obawy przed karą zlekceważyłeś tę dewizę i teraz gryzie cię sumienie. Możesz ją uspokoić tylko wtedy, gdy będziesz czynić dobrze i nie powtarzasz tego samego błędu.

Śnić, że torturujesz kogoś w piekle
Kiedy śnisz, że torturujesz kogoś w piekle, oznacza to, że pragniesz zemsty. Prawdopodobnie ktoś oszukał cię lub obraził w przeszłości i twoim jedynym zadaniem jest odwdzięczenie się. Jednak nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele szkód wyrządzasz sobie, nie mogąc zostawić tego w przeszłości i zwrócić się ku przyszłości.

Śnić, że stoisz przed bramami piekła
Stanie przed bramami piekła we śnie oznacza, że wciąż masz czas na naprawienie błędów, które popełniłeś w przeszłości, jeśli tylko przestaniesz zrzucać winę na innych ludzi. Jesteś przekonany, że wszystkie kosmiczne siły spiskowały przeciwko tobie i dlatego łączysz porażkę za porażką. To po prostu nieprawda. Jeśli zaakceptujesz fakt, że popełniłeś błędy i uczysz się na nich, wszystko zacznie się zmieniać na lepsze.

Śnić, że strzeżesz bram piekła
Jeśli śniłeś, że strzeżesz bram piekieł, oznacza to, że wykonasz pracę, której nie lubisz. Może twój pracodawca powierzy ci niewdzięczne zadanie i nie będziesz miał wyboru. Spróbujesz odmówić, jednak doskonale zdajesz sobie sprawę, że od tego zależy twoja egzystencja. Będziesz musiał pracować i milczeć w wyższym celu.

Śnić, że dobrowolnie poszedłeś do piekła
Sen ten oznacza, że nadal wierzysz, że masz kontrolę nad pewną sytuacją, ale co minutę pewne wydarzenia pokazują ci, że jest inaczej. Czas się tym zająć i podjąć radykalne decyzje. Ty i inni możecie ich nie lubić, ale będą one niezbędne do rozwiązania niektórych problemów.

Śnić, że nie możesz się doczekać pójścia do piekła
Jeśli śniłeś, że nie możesz się doczekać pójścia do piekła, oznacza to, że czasami jesteś dla siebie zbyt surowy. Ustawiłeś sobie poprzeczkę dość wysoko i coraz trudniej ci ją przeskoczyć. Gdybyś miał bardziej realistyczne ambicje, mógłbyś osiągnąć znacznie więcej, nie wspominając już o tym, że byłbyś z siebie o wiele bardziej zadowolony.

Śnić, że nie możesz się doczekać, kiedy ktoś inny pójdzie do piekła
Kiedy śnisz, że cieszysz się, że ktoś trafił do piekła, to znak, że nie powinieneś budować swojego szczęścia na cudzym nieszczęściu. Jeśli jesteś w związku z zajętą osobą i wierzysz, że przez ciebie opuści on swoją obecną partnerkę, upewnij się, że tym ruchem zniszczysz komuś życie i zadaj sobie pytanie, czy chciałbyś, aby coś takiego ci się przydarzyło. Z drugiej strony, jeśli myślisz, że skorzystasz na tym, że kolega został zwolniony, to bardzo się mylisz.

Znaczenie snu może być prostsze. Jeśli ostatnio oglądałeś film lub czytałeś książkę, w której jest mowa o piekle, musiało to wywrzeć na tobie wrażenie.

Definicja piekła

Piekło jest miejscem cierpienia.