Sen o posagu
Jeśli we śnie widzisz posag, oznacza to, że twoi wrogowie są wobec ciebie nieufni. Być może nie dałeś nikomu powodu, by postrzegał cię jako konkurenta, ale ludzie kierują się tym, co zrobiliby na twoim miejscu. Ponieważ jesteś kimś, kto robi postępy wyłącznie w pracy i w innych aspektach życia, nikt nie chce cię urazić, więc tolerują cię, nawet jeśli nie jesteś ich ulubieńcem.

Śnić o wyrzeczeniu się posagu
Sen o wyrzeczeniu się posagu oznacza, że ​​nie pozwolisz nikomu cię szantażować. Ktoś zapewne da sobie prawo do tego, by mówić ci, jak masz się zachowywać i co robić w życiu. Ponieważ nie będziesz chciał tego znosić, zrobisz wszystko, aby stać się niezależnym finansowo i aby dana osoba nie mogła powiedzieć, że jesteś jej coś winien.

Śnić, że wydałeś posag
Kiedy wydajesz posag we śnie, oznacza to, że nie myślisz o przyszłości. Jesteś osobą, która żyje chwilą i nie ma dla ciebie znaczenia, że ​​następnego dnia nie będziesz miał ani złotówki. Taka postawa może przysporzyć ci wielu problemów, zwłaszcza jeśli planujesz lub masz już rodzinę.

Biorąc pod uwagę, że posag to zwyczaj, który jest dziś rzadko praktykowany, takie sny nie są aż tak powszechne. Częściej jednak śnią o nich młodzi ludzie, którzy jeszcze nie założyli własnej rodziny. Ich interpretacja może zależeć od kontekstu, w jakim miały miejsce, a także od towarzyszących im szczegółów.

Śnić, że ktoś inny wydał twój posag
Jeśli śniłeś, że ktoś wydał twój posag, oznacza to, że doświadczysz konfliktów w swojej lub dalszej rodzinie. Przyczyną mogą być spory dotyczące podziału spadku lub sposobu wydatkowania wspólnego majątku. Jesteś osobą, dla której rzeczy materialne niewiele znaczą, a taka sytuacja przyniesie ci wiele stresu. Będzie ci trudno patrzeć i słuchać, jak twoi bliscy kłócą się o takie rzeczy, ale nie będziesz w stanie nic zrobić, aby ich pogodzić.

Śnić, że wydałeś czyjś posag
Wydawanie cudzego posagu we śnie oznacza, że ​​nie jesteś osobą, która szanuje tradycję. Wierzysz, że możesz się rozwijać tylko wtedy, gdy pozbędziesz się wszystkiego, co związane z przeszłością, niezależnie od tego, czy jest to dobre, czy złe. Z powodu tej postawy prawdopodobnie często wchodzisz w konflikt ze starszymi członkami rodziny.

Sen o szukaniu posagu
Sen ten oznacza, że jesteś osobą nieufną. Nigdy nie negocjujesz umów z ludźmi, co do których wiarygodności nie masz pewności i nie rozmawiasz o swoich problemach i tajemnicach z tymi, którzy nie udowodnili, że możesz im zaufać. W kategoriach biznesowych sceptycyzm nie jest złą cechą, ale z powodu takiego sposobu myślenia cierpi twoje życie emocjonalne.

Śnić, że otrzymałeś posag
Otrzymanie posagu we śnie oznacza, że ​​ktoś oskarży cię o zabranie tego, co do ciebie nie należy. Możliwe, że zrobisz postępy w firmie, w której pracujesz, ale twoi koledzy nie będą na to patrzeć przychylnie, ponieważ uznają, że na to nie zasłużyłeś. Z drugiej strony możliwe jest, że ktoś skrytykuje twoje działania lub decyzje. Tak czy inaczej, wiesz, co musiałeś znieść, aby dotrzeć do miejsca, w którym jesteś, więc nie możesz pozwolić, aby czyjeś słowa wstrząsnęły tobą lub podkopały twoją pewność siebie.

Śnić, że odrzuciłeś posag
Jeśli mężczyzna śni, że odmówił przyjęcia posagu, oznacza to, że docenia niezależność swojej lepszej połowy, ale jednocześnie wierzy, że powinni wspólnie budować swoją przyszłość. Jesteś osobą, która nie dostała niczego w swoim życiu na talerzu i na wszystko, co zyskałeś, musiałeś ciężko zapracować. Wierzysz, że rodzinne gniazdo można zbudować tylko wtedy, gdy wszyscy ciężko nad nim pracują.

Śnić, że ktoś odrzucił twój posag
Kiedy kobiecie śni się, że jej przyszły mąż odmówił przyjęcia posagu, oznacza to, że nie jest pewna, czy chce z tą osobą spędzić resztę życia. Coś ci mówi, że twoja przyszłość z nim jest niepewna i nie ufasz mu tak bardzo, jak powinnaś. Jednak nie wyciągaj pochopnych wniosków. Jeśli kochasz tę osobę i jesteś gotowa na wspólne życie, nie przegap szansy na szczęście ze strachu.

Śnić, że ukradłeś komuś posag
Kradzież czyjegoś posagu we śnie oznacza, że jesteś samolubny. Prawdopodobnie oczekujesz, że bliscy ci ludzie będą zawsze przy tobie. Przedkładasz swoje pragnienia i potrzeby ponad innych, a gdy ktoś ci się sprzeciwi i wytknie ci, że twój sposób myślenia jest zły, możesz wywołać skandal i złościsz się na tę osobę. Każdy dobry związek opiera się na zrównoważonym dawaniu i braniu, więc jeśli chcesz, aby ktoś był do twojej dyspozycji, musisz również pomóc tej osobie, gdy jest to potrzebne.

Śnić, że ktoś ukradł ci posag
Jeśli śniłeś, że ktoś ukradł ci posag, oznacza to, że przyszłość cię przeraża. Możliwe, że twoja egzystencja jest uzależniona od niepewnej pracy lub że musiałeś zacząć wydawać oszczędności z powodu braku dopływu środków. Dlatego odczuwasz ogromny stres. Jednak musisz znaleźć sposób na relaks. Poszukaj dodatkowego sposobu na zarabianie pieniędzy w postaci pracy w niepełnym wymiarze godzin lub ograniczenia swoich pragnień.

Śnić, że ktoś ukradł ci posag
Kiedy śnisz, że ktoś ukradł ci posag, oznacza to, że musisz wystrzegać się zazdrosnych ludzi. W bliskim otoczeniu masz kogoś, kto dba o twój sukces biznesowy lub relacje z partnerem, przyjaciółmi lub członkami rodziny. Zamiast służyć mu jako przykład, że można coś takiego osiągnąć w życiu, on stara się narazić na szwank to, o co walczysz. Jeśli zrozumiesz, kto to jest na czas, z łatwością uniemożliwisz mu realizację jego planu.

Śnić, że ukradłeś komuś posag
Jeśli śniłeś, że ukradłeś komuś posag, oznacza to, że nie powinieneś lekceważyć ludzi wokół ciebie. Jesteś świadomy swoich cech i chętnie je podkreślasz przed innymi. Jednak minimalizujesz również sukcesy innych ludzi, a wielu uważa cię za osobę arogancką. Jeśli chcesz zmienić sposób, w jaki ludzie o tobie myślą, musisz najpierw zmienić siebie.

Śnić, że zaryzykowałeś swój posag
Ryzykowanie swojego posagu we śnie oznacza, że żyjesz z dnia na dzień. Nie robisz długoterminowych planów, pozwalasz, by droga życia niosła cię tak, jak chce. Myślisz, że nie ma sensu zbyt dużo planować, ponieważ wszystko kończy się tak, jak powinno. Jest to bardzo dobre dla twojej psychiki, ale twój sposób myślenia często frustruje twojego partnera i członków rodziny, ponieważ nigdy nie wiedzą, co z tobą robić.

Śnić, że zaryzykowałeś cudzy posag
Jeśli śniłeś, że zaryzykowałeś cudzy posag, oznacza to, że ostatnio podejmowałeś lekkomyślne decyzje i dlatego często wpadasz w kłopoty. Nie pozwalasz sobie dobrze pomyśleć, zanim coś zrobisz, i jesteś głęboko przekonany, że wszystkie siły spiskowały przeciwko tobie. Zaakceptuj własną winę i ucz się na błędach. Tylko wtedy osiągniesz w życiu to, czego pragniesz.

Śnić, że ktoś inny postawił na twój posag
Jeśli śniło ci się, że ktoś przegrał twój posag, oznacza to, że będziesz rozczarowany kimś w rzeczywistości. Możliwe, że ktoś nie spełni danych obietnic, a ty wiązałeś z tym duże nadzieje. Często takie sny śnią się osobom, które nie są zadowolone z wynagrodzenia lub stosunku, jaki ma do nich pracodawca. Z drugiej strony kobiety w długotrwałych związkach też miewają takie lub podobne sny, bo marzą, że ukochana osoba w końcu się im oświadczy lub poślubi.

Śnić, że pokłóciłeś się z kimś o posag
Sen ten oznacza, że w końcu przejrzysz na oczy i zobaczysz czyjeś intencje. Mianowicie, przez długi czas wątpiłeś w jednego ze swoich przyjaciół i bałeś się powiedzieć mu o swoich problemach, obawach i tajemnicach. Wszystkie znaki wskazują, że nie należy mu ufać i dlatego zachowujesz dystans. Wkrótce możesz zdać sobie sprawę, że dobrze ci poszło, a ta osoba nie zasługiwała na twoje uczucie, uwagę, miłość i zaufanie.

Śnić, że inni kłócą się o posag
Sen, w którym widzisz kogoś kłócącego się o posag, oznacza, że ​​znajdziesz się w roli sędziego w sporze między dwojgiem ludzi, których kochasz i szanujesz w równym stopniu. Mianowicie, rozpoczną dyskusję i będą oczekiwał, że powiesz, kto ma rację. Będziesz musiał się nad tym zastanowić, a dopiero potem powiedzieć, co myślisz, bez względu na konsekwencje w relacji z tymi ludźmi. W końcu to oni poprosili cię o podjęcie decyzji, co oznacza, że ​​nie mają prawa się złościć, jeśli nie podoba im się twoja decyzja.

Śnić, że odwołałeś ślub z powodu posagu
Jeśli mężczyzna śni, że jego przyszła żona nie ma posagu i że z tego powodu postanowił się z nią nie żenić, to znaczy, że wartości materialne przedkłada nad duchowe. Znajdujesz się obecnie w fazie życia, w której twoja praca i pieniądze są ważniejsze niż rodzina, przyjaciele, a nawet twój partner.

Jeśli kobiecie śni się, że jej przyszły mąż odwołał ślub, bo nie miała posagu, to znaczy, że obawia się, że małżeństwo skutkować będzie utratą niezależności. Jesteś osobą, która dąży do absolutnej niezależności i boisz się, że poprzez małżeństwo ją stracisz.

Znaczenie snu może być prostsze. Jeśli ostatnio widziałeś, wydałeś lub zrezygnowałeś z posagu, z pewnością wywarło to na tobie wrażenie.

Definicja posagu

Posag to dobra materialne, które żona wnosi do rodziny przez małżeństwo.