Śnić, że oślepłeś
Jeśli oślepniesz we śnie, ostrzega to przed kłopotami. Możliwe, że w następnym okresie wszystko pójdzie ci źle, dlatego dojdziesz do wniosku, że najlepiej jest zostać w łóżku, aby nie dopuścić do działania prawa Murphy’ego. Będziesz uważał się za artystę, który niszczy wszystko, czego dotknie. Może być też ostrzeżeniem, że możliwa jest śmierć w dalszej rodzinie. Możliwe, że umrze osoba, która chorowała od dłuższego czasu, ale mimo jej stanu, ta wiadomość cię zaskoczy. Zniesiesz to ciężej, niż mogłeś sobie wyobrazić, zwłaszcza gdy uświadomisz sobie, że już jej nie zobaczysz.

Śnić, że ktoś inny oślepnął
Jeśli ktoś inny oślepnął we śnie, oznacza to ostrożność. Zapewne w swoim towarzystwie masz ludzi, którzy mieli złe życie, dlatego zdecydujesz się uczyć na ich błędach. Trzymaj się sprawdzonych metod i wskazówek, bo nie chcesz sprawiać sobie i swoim bliskim niepotrzebnych kłopotów.

Śnić, że udajesz, że jesteś niewidomy
Kiedy we śnie udajesz, że jesteś oszołomiony, oznacza to, że kłamiesz. Jesteś z natury perfekcjonistą, który nie pojawi się na studiach ani w pracy, jeśli nie zrobił wszystkiego, czego się od niego oczekuje. Wolisz wymyślić wymówkę i zostać w domu, niż być zawstydzonym i wyglądać na niewystarczająco gotowy i pewny swojej wiedzy.

Śnić, że ktoś udaje, że jest niewidomy
Jeśli we śnie ktoś udaje, że jest niewidomy, oznacza to, że zostaniesz wykorzystany. Być może osoba z otoczenia będzie tobą manipulować i starać się zdobyć pieniądze lub coś, czego potrzebuje. Poczujesz się winny i będzie ci bardzo trudno nie poddać się szantażowi.

Śnić, że ukochana osoba oślepła
Kiedy ukochana osoba oślepła we śnie, oznacza to kłótnię. Możliwe, że przyjaciel lub partner będzie pod wpływem kogoś innego i zaufa bardziej złośliwym ludziom, którzy będą chcieli go z tobą skłócić. Zrobisz wszystko, aby zrozumiał, ale rozmowa pójdzie w złym kierunku i rozpoczniesz poważną dyskusję.

Śnić o podążaniu za ślepcem
Jeśli podążasz za ślepcem we śnie, oznacza to, że zmierzasz ku ruinie. Być może dobrowolnie pójdziesz za osobą, która opowiada się za złymi rzeczami. Będziesz nią zafascynowany i przestaniesz myśleć głową i słuchać tych, którzy naprawdę życzą ci dobrze w życiu.

Śnić, że zwierzę oślepło
Jeśli zwierzę oślepło we śnie, oznacza to, że boisz się odpowiedzialności. Prawdopodobnie nawet nie odważysz się wziąć zwierzaka, bo boisz się, że nie jesteś w stanie się nim opiekować. Chciałbyś, aby inni traktowali cię poważnie, ale nie robisz nic, aby udowodnić, że jesteś poważny i dojrzały.

Śnić, że ktoś cię oślepił
Jeśli śniłeś, że ktoś cię oślepił, to nie jest dobry znak. Takie sny oznaczają, że podlegasz manipulacji. Możliwe, że pod wpływem innej osoby znajdziesz się w wielkim niebezpieczeństwie lub zrobisz sobie krzywdę. To sny ludzi, którzy łatwo się zakochują, więc może się zdarzyć, że spotkasz kogoś, kto całkowicie przejmie kontrolę nad twoim życiem. Nie tylko stracisz wolność, ale także pozostaniesz bez własnej tożsamości.

Śnić, że kogoś oślepiłeś
Oślepienie innej osoby we śnie symbolizuje twoje pragnienie władzy i wpływu. Wszystko, co dobre i złe, co robisz w życiu, ma na celu sprawienie, aby ludzie cię polubili i zdobycie ich zaufania. Kiedy jesteś przekonany, że masz wpływ na innych, nie zawahasz się w dużym stopniu go wykorzystać. Marzysz, aby ludzie postrzegali cię jako mesjasza, kogoś, którego przeznaczeniem jest poprawa jakości ich życia.

Śnić, że oślepłeś z powodu choroby
Jeśli śniłeś, że oślepłeś przez chorobę, oznacza to, że musisz dbać o swoje zdrowie. Najwyższy czas przestać szukać diagnoz i leków na dolegliwości, które odczuwasz w czasopismach i Internecie i wreszcie umówić się na wizytę u lekarza. Jeśli nadal będziesz zwlekać z konsultacją z ekspertem, możesz znaleźć się w wielkim niebezpieczeństwie.

Śnić, że ktoś oślepnął z powodu choroby
Sen ten oznacza, że martwisz się o ukochaną osobę. Ktoś z twoich bliskich boryka się z pewnym zdrowiem lub biznesem, problemami finansowymi, a ty nie wiesz, jak mu pomóc. Nie należy jednak lekceważyć uwagi i wsparcia, jakim go obdarzasz, ponieważ ma to obecnie dla niego ogromne znaczenie dla jej psychiki. Sam fakt, że może na ciebie liczyć, wiele dla niego znaczy.

Śnić, że oślepnąłeś od pracy
Oślepnięcie z powodu pracy podczas snu oznacza, że ​​jesteś zmęczony. Możliwe, że wykonujesz pracę, której nie lubisz i że każdy dzień pracy jest dla ciebie nową torturą. Prawdopodobnie odczuwasz dużo stresu i nie możesz przestać myśleć o pracy, nawet gdy jesteś wolny. Wszystko to ma negatywny wpływ na twoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Jeśli chcesz, aby sytuacja się zmieniła, poszukaj innej pracy i nie poddawaj się.

Śnić, że ktoś oślepnął od pracy
Jeśli śniło ci się, że ktoś oślepnął z powodu pracy, oznacza to, że musisz chronić ukochaną osobę. Ktoś bliski ma duże kłopoty i nie możesz znaleźć sposobu, aby mu pomóc. Czasami wydaje ci się, że robisz za mało i że jesteś zobowiązany w jakikolwiek sposób ułatwić mu tę sytuację. Jednak nie bądź wobec siebie zbyt surowy, ponieważ zrobiłeś znacznie więcej, niż myślisz do tej pory.

Śnić, że oślepłeś od czytania
Oślepnięcie od czytania we śnie oznacza, że ​​rozpoczniesz duży projekt lub dostaniesz trudne zadanie. Jego ukończenie zajmie dużo czasu i wysiłku. Jednak ważne jest, abyś pozostał zmotywowany i cierpliwy, ponieważ tylko w ten sposób osiągniesz swój cel i będziesz mógł cieszyć się owocami swojej pracy. Na szczęście nie zabraknie ci wsparcia bliskich osób, dzięki czemu wszystko pójdzie o wiele łatwiej.

Śnić, że ktoś oślepnął od czytania
Kiedy śnisz, że ktoś oślepnął od czytania, oznacza to, że bezskutecznie będziesz próbować odwieść ukochaną osobę od jakiejś decyzji. Możliwe, że twój partner, członek rodziny, przyjaciel lub dziewczyna podejmie ważną decyzję, którą uznasz za błędną. Na próżno będziesz proponował mu zmianę zdania lub przynajmniej lepsze przemyślenie możliwych konsekwencji jego działań, bo on musi zdać sobie sprawę, że się mylił.

Śnić, że oślepiło cię silne światło
Jeśli śniłeś, że zostałeś oślepiony przez słońce lub jasne światło możliwe, że prawda, której się dowiesz, zrani cię. Może to być rodzinny sekret, że twoi rodzice lub partner ukrywali, a która będzie dla ciebie szokująca. Nie będziesz wiedział, jak się zachować ani co myśleć. Nie podejmuj jednak wielkich decyzji pod takim wrażeniem, bo może ci to wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Poczekaj, aż emocje opadną i dopiero wtedy zdecyduj, co zrobić.

Śnić, że kogoś oślepiło silne światło
Jeśli śniłeś, że ktoś został oślepiony przez słońce lub jasne światło oznacza to, że pocieszysz kochaną osobę. Ktoś z twoich bliskich doświadczy porażki biznesowej lub miłosnej, a ty będziesz go wspierać i starać się, aby jak najłatwiej przeszedł przez ten trudny okres. Poświęcisz swój czas, potrzeby i pragnienia, aby czuł się lepiej tak szybko, jak to możliwe.

Śnić, że oślepłeś od alkoholu
Oślepnięcie od alkoholu we śnie to znak, że musisz jak najszybciej pozbyć się wad i nawyków, które pogarszają jakość twojego życia. Mogą to być papierosy, alkohol lub inne środki odurzające, ale mogą to być również złe nawyki żywieniowe lub brak aktywności fizycznej. W każdym razie zacznij pracować nad sobą i swoim zdrowiem, aby twoje życie na starość było jak najbardziej spokojne i piękne.

Śnić, że ktoś oślepł od alkoholu
Kiedy śnisz, że ktoś oślepł od alkoholu, oznacza to, że pomożesz drugiej osobie zaakceptować błędy, które popełniła w przeszłości, i nie powtarzać ich w przyszłości. Zrozumiesz, że nie chce pogodzić się z tym, że jest odpowiedzialny za swoje porażki życiowe i zrobisz wszystko, aby otworzyć mu oczy. Nie będzie ci łatwo, ale pomyślnie zakończysz swoją „misję” i będziesz dumny z siebie i z niego.

Śnić, że nie rozróżniasz kolorów (daltonista)
Niestety ten sen jest jedną z pierwszych oznak niepokoju i depresji. Możliwe, że jesteś obecnie w złej fazie życia i wszystko wygląda źle. Tracisz nadzieję, że coś się zmieni, ale nawet nad tym nie pracujesz. Możesz nie być w stanie zmienić świata, ale możesz zmienić siebie. To długi i żmudny proces, ale na pewno masz dość siły, by sobie z nim poradzić i stać się lepszą wersją siebie.

Śnić, że wyleczyłeś daltonizm
Jeśli w prawdziwym życiu jesteś osobą daltonistą, a we śnie widziałeś wszystkie kolory, co oznacza, że ​​czeka cię burzliwy okres. Stawisz czoła wielu wyzwaniom i przeszkodom, ale wyjdziesz z tego zwycięsko.

Znaczenie snu może być prostsze. Jeśli ty lub ktoś z otoczenia oślepł, powoduje to nie tylko problemy fizyczne, ale także psychiczne.

Definicja ślepoty

Ślepota to częściowa lub całkowita niemożność percepcji wzrokowej.