Co znaczą sny o chmurze i chmurach?
Chmury są dosyć częstym snem. Ich znaczenie zależy najczęściej od koloru i skojarzenia, które mają we śnie. Chmury zwykle przewidują nieporozumienia z ludźmi lub spokój wewnętrzny.

Śnić o czarnych chmurach burzowych
Jeżeli widzisz we śnie ogromne czarne chmury, jak przed burzą lub niepogodą, to sugeruje to, że się z kimś pokłócisz. Możliwe, że wpadniesz w konflikt z ludźmi z otoczenia, bo nie będziesz chciał przyjąć ich dobrze zamierzonych rad i sugestii. Będziesz przekonany, że nikt ci nie życzy dobrze i, że nie jesteś zrozumiany przez otoczenie, co sprawi, że zdystansujesz się od wszystkich i zamkniesz w sobie.

Śnić o białawych obłoczkach
Jeżeli we śnie widzisz małe, białawe obłoki, to znak spokoju ducha. Zrozumiałeś słuszność znanej sentencji: „Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli”, przez co jesteś maksymalnie skupiony na dobrych wydarzeniach, które mają miejsce w twoim życiu. Jesteś również świadomy istnienia problemów, z którymi należy się zmierzyć, zamiast je zamiatać pod dywan.

Śnić o dużych białych obłokach
Czasami jesteś marzycielem. Niekiedy również jesteś naiwny. Bywa, że lubisz pomóc, nie oczekując niczego w zamian, jest to jednak cecha, którą się różnisz od innych. Alternatywnym znaczeniem tego snu jest długie i szczęśliwe życie.

Śnić, że jest się ponad chmurami
Kiedy we śnie znajdujesz się ponad chmurami na jakimś szczycie lub patrzysz na nie z góry, oznacza to niepewność. Możliwa jest podróż lub ważna, determinująca przyszłość rozmowa z bliską osobą, na którą będziesz musiał poczekać. Nie będziesz pewny, czego się spodziewać, przez co twoje myśli staną się błędnym kołem.

Śnić, że lecisz pośród chmur
Czekają cię romantyczne chwile na jawie. Ten sen może również oznaczać możliwość przyjemnego wyjazdu.

Śnić o locie samolotem ponad chmurami
Zobacz znaczenie snu o samolocie.

Śnić o pochmurnym niebie
Zobacz znaczenie snu o niebie.

Śnić o deszczu padającym z chmur
Deszcz we śnie oznacza tymczasowe problemy zdrowotne lub społeczne. Możliwa jest lekka choroba lub nieporozumienia z przyjaciółmi.

Śnić o promieniach słońca przedzierających się przez chmury
Widok promieni słonecznych przedostających się przez obłoki oznacza, że zbliża się koniec twoich problemów. Obecnie przechodzisz przez bardzo stresującą fazę swojego życia. Zmierzasz się z wieloma dylematami i wyzwaniami, które musisz pokonać. Nie jest ci lekko, ale dobra wiadomość jest taka, że wkrótce ta faza się skończy dzięki twojemu uporowi i cierpliwości.

Śnić o Księżycu, który zaszedł za chmury
Jeżeli śniłeś, że chmury zasłoniły Księżyc prawie w całości, to sugeruje, że pragniesz się zmienić. Masz potrzebę pozbycia się kompleksów, które negatywnie wpływają na jakość twojego życia. Wciąż nie jesteś w stanie podjąć pewnych ważnych decyzji, ale stoisz u progu zmiany. Nie pozwól, żeby strach sprawił, że zrezygnujesz. Przyszłość będzie tym piękniejsza, im więcej się o to postarasz.

Śnić o dotknięciu chmury
Jeżeli we śnie udało ci się dotknąć chmury, to znaczy, że jesteś idealistą. Dzięki twojej głębokiej wierze w pewne rzeczy, nic cię nie może zmusić do zmiany zdania. Zdarza ci się wyjść na głupka w towarzystwie, ale opinie innych nie mają dla ciebie znaczenia. Jesteś gotów, by przez idee stracić wszystko, na czym ci zależy; bądź jednak uważny i pomyśl raz jeszcze, czy to wszystko jest warte twojego życia lub twoich bliskich.

Śnić o chodzeniu po chmurach
Spacerowanie po obłokach we śnie, wskazuje na to, że jesteś zakochany. Prawdopodobnie po raz pierwszy od lat poznałeś kogoś, kto ci we wszystkim odpowiada. Nie widzisz już wad tej osoby, jesteś skupiony tylko na zaletach, które ci się podobają. O tym często śni młodzież, która po raz pierwszy doświadcza tak silnych emocji.

Śnić jak inni chodzą po chmurach
Sen, w którym widzisz, jak ktoś inny chodzi po chmurach, wskazuje na to, że masz tajemniczego wielbiciela. W twoim otoczeniu istnieje osoba, której się podobasz, lecz boi się tego wyjawić. Powodem tego może być fakt, że jesteś zajęty lub, że wyglądasz na niedostępnego, czy obojętnego. Odgadniesz, kto nią jest, jeżeli tylko otworzysz oczy. To od ciebie zależy czy i w jaki sposób coś z tym zrobisz.

Śnić o skakaniu po chmurach
Skakanie po chmurach we śnie oznacza, że czas przestać ignorować pomysły, które przychodzą ci do głowy, tylko z powodu strachu przez tym, że nie uda się ich spełnić lub, że inni na nie źle zareagują. Masz niezliczoną ilość talentów, tylko ich jeszcze nie odkryłeś ze strachu. Jeżeli zaczniesz słuchać siebie i realizować to, co uważasz za wykonalne, odniósłbyś jeszcze więcej sukcesów, co sprawiłoby, że miałbyś wyższą samoocenę.

Śnić, że inni skaczą po chmurach
Widok we śnie kogoś, kto skacze po chmurach, jest znakiem, że powinieneś wesprzeć kogoś bliskiego w jego planach. Być może pomysł tej osoby może ci się wydawać nie do zrealizowania, jednak nawet jeśli tak jest, nie próbuj jej od niego odwrócić. Weź pod uwagę, że istnieje możliwość, że to nie ty masz rację, tylko ona.

Śnić o leżeniu na chmurze
Sen o tym, że leżysz sam na chmurze, ukazuje na potrzebę spokoju. Sporo się ostatnio wydarzyło, z czego dużo rzeczy jeszcze nie przerobiłeś w swojej głowie. Liczne problemy i obowiązki ci nie pozwalają być sam na sam ze sobą, aby przemyśleć wszystko to, co się dzieje. Zrób sobie przerwę, bo światu nic się nie stanie, jeśli poświęcisz kilka dni na siebie.

Jeżeli przyśniło ci się, że leżysz na chmurze w towarzystwie ukochanej osoby, to oznacza, że nie jesteś pewny co do tego, czy ten związek ma świetlaną przyszłość. Często zastanawiasz się nad tym, czy podjąłeś dobrą decyzję. To całkowicie normalne i każdy człowiek czasem przez to przechodzi, jednakże najważniejsze jest, byś zadał sobie pytanie: „czy jestem szczęśliwy?”. Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, to rozwiąże wiele dylematów.

Śnić o ludziach leżących na chmurze
Widok kogoś leżącego na chmurze we śnie oznacza, że pozazdrościsz komuś osiągnięć zawodowych lub relacji, jaką ma z partnerem lub partnerką, czy też członkami rodziny. Zrozumiesz, że ten ktoś ma wszystko, o czym marzysz i zamiast wziąć go za przykład, by spełnić swoje marzenia, będziesz się truł negatywnymi emocjami. Czas, żebyś i ty zrobił coś korzystnego dla siebie i swojej przyszłości, abyś osiągnął to, co jest twoim celem.

Śnić o szarych chmurach
Szare chmury symbolizują we śnie depresyjny stan ducha. Pozwoliłeś na to, by pewne złe wydarzenia wpłynęły na twoją psychikę, jak i na percepcję własnej osoby. Wyjście z takiego nastroju zajmie ci trochę czasu, a może pomóc ci w nim osoba, którą niedawno poznałeś. Ona już przez to wszystko przeszła i dzięki swojemu doświadczeniu, może ci zwrócić uwagę na to, gdzie popełniasz błędy i co powinieneś zmienić, żeby jutro było lepiej.

Śnić o chmurze w kształcie serca
Chmury w kształcie serca sugerują wzajemną miłość. Prawdopodobnie masz obok siebie osobę lub kilka osób, które cię kochają i szanują tak jak i ty nich. Nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego, jakie to szczęście, że jesteś obdarzany miłością i wsparciem wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebujesz. Bądź za to wdzięczny i nie bierz ludzi „za pewnik”.

Śnić o chmurze w kształcie zwierzęcia
Widok chmury w kształcie słonia, psa, czy też innego zwierzęcia we śnie może mieć wiele symbolik. Najbardziej praktyczną interpretacją takich snów jest jednak wyjaśnienie związane z samym tym zwierzęciem. Dlatego, jeżeli na przykład śniłeś o chmurze w kształcie królika, poszukaj w senniku, co oznacza sen o tym zwierzęciu.

Śnić o tym, jak chmury szybko płyną po niebie
Jeżeli we śnie widziałeś, jak chmury szybko się przesuwają po niebie, wskazuje to na to, że ktoś będzie prosił o twoją pomoc. Może będzie to członek rodziny lub przyjaciel, a może ktoś, kogo nie znasz. Nie odmówisz mu, niezależnie od tego, jak mocno by to mogło zepsuć twoje własne plany i potrzeby.

Śnić o schodach, które prowadzą do chmur
Taki sen wskazuje na to, że jesteś na dobrej drodze do poznania samego siebie i zdefiniowania swoich marzeń i celów, aby w końcu zacząć do nich dążyć. Nie miej złudzeń, bo proces osiągania własnych celów będzie ciężki i pełen przeszkód, ale jak tylko zrobisz ten pierwszy krok, później będzie lepiej i prościej.

Śnić o dużej chmurze dymu
Sen o dużej chmurze dymu niestety nie ma dobrego znaczenia. Takie sny symbolizują nieporozumienia i konflikty z członkami rodziny, przyjaciółmi, czy ukochaną osobą. Możliwe, że do sporu dojdzie na skutek różnicy w poglądach na ten sam problem, co do sposobu, na który można go rozwiązać. Pewne jest, że zarówno ty, jak i ta osoba, oczekujecie od siebie nawzajem większego wsparcia, wskutek czego dochodzi do konfliktów. Musisz jednak postarać się mieć negatywne emocje pod kontrolą. Jeżeli pozwolisz, żeby sprawowały nad tobą kontrolę, może się zdarzyć, że powiesz coś, czego nie miałeś na myśli, a to by mogło nieodwracalnie zepsuć twoje dobre stosunki z tą osobą.

Bardziej szczegółową interpretację snów z motywami dymu możesz znaleźć pod tym linkiem: [link za DIM]

Znaczenie tego snu może być też prostsze. Jeżeli ostatnio widziałeś czarne lub białawe chmury, na pewno wywarło to na tobie wrażenie.

Definicja chmury

Chmura to widoczna gołym okiem masa, która powstaje w wyniku zagęszczania się pary wodnej w atmosferze.