Śnić o liliach
Jeżeli we śnie widzisz lilię, to oznacza, że czeka na ciebie miłość pełna uczucia. Możliwe, że po raz pierwszy w życiu będziesz z osobą, która będzie ci poświęcać uwagę, na którą zasługujesz. W pewnych chwilach będziesz miał wrażenie, że śnisz i, że w każdej chwili możesz się obudzić bez partnera/partnerki, na którą/na którego przez całe życie czekałeś.

Śnić, że dostałeś lilie
Śnić, że ktoś ci daje lilie, symbolizuje wierność. Prawdopodobnie masz obok siebie osobę, która cię często denerwuje, ale która jednak, w najcięższych chwilach zawsze cię wspierała. Jesteś świadomy, że możesz na nią liczyć i, że cię nie opuści, jak tylko się pojawią pierwsze problemy i nieporozumienia.

Śnić, że podarowałeś komuś lilie
Kiedy we śnie widzisz, że dajesz komuś lilię, to wskazuje, żebyś zaczął uważać na to, co mówisz. Jesteś osobą, która ma potrzebę powierzania się innym, oczekując, że usłyszysz korzystną poradę opartą na wieloletnim doświadczeniu. Zamiast tego jednak, wiele osób nadużywa twojego zaufania i korzysta z twoich słabości w celu leczenia swoich kompleksów.

Śnić o tym, że kupujesz lilie
Jeżeli śniłeś o tym, że kupujesz lilie, to znaczy, że wkrótce zrozumiesz, że problem, o którym dużo ostatnio myślisz, jest bez znaczenia. Długo ci już coś nie daje spokoju i nijak nie możesz tego rozwiązać. Wydaje ci się, że spróbowałeś już wszystkiego, co w twojej mocy, bez skutku. Jednak, w bliskiej przyszłości dojdziesz do wniosku, że nie ma potrzeby zbytnio się tym przejmować i pozwolisz, żeby czas „zrobił swoje”.

Śnić o tym, że sprzedajesz lilię
Sprzedawać lilie we śnie wskazuje na to, że pomożesz komuś rozwiązać jego problem. Możliwe, że będzie to osoba, którą dopiero poznałeś, a u której spodobała ci się jej skromność i liczne inne zalety. Nie będziesz się długo nad tym zastanawiał, od razu ruszysz „do ataku”. Nigdy nie pożałujesz z powodu tej decyzji, bo życie cię nagrodzi za to dobro.

Śnić, że kradniesz lilię
Kradzież lilii we śnie oznacza, że dla miłości jesteś w stanie wyrzec się wszystkiego, co ci jest miłe. Na pierwszym miejscu zawsze stawiasz rodzinę, partnera i przyjaciół, dopiero później pracę, ale zbyt często, przez innych, bagatelizujesz swoje marzenia i potrzeby. Prawdopodobnie więcej radości ci sprawia szczęście innych, niż swoje, ale jednak musisz się trochę bardziej poświęcić sobie.

Śnić, że ktoś inny kradnie lilię
Widzieć we śnie, jak ktoś inny kradnie lilię, nie jest dobrym znakiem. Możliwe, że masz konkurencję w pracy, lub rywala, czy rywalkę w związku. Musisz mieć oczy szeroko otwarte, jeżeli nie chcesz stracić tego, co kochasz i tego, co jest dla ciebie ważne w życiu. Spróbuj na czas odczytać zamiary tej osoby, żebyś mógł podjąć konkretne działania. Zazdrośni i zawistni ludzie to twoi najwięksi wrogowie.

Śnić, że sadzisz lilie
Taki sen oznacza, że przed tobą lepsze dni. Wkrótce będziesz mógł się odprężyć, bo rozwiążesz duży problem. Ci, którzy w tej chwili wynajmują mieszkanie, być może się wkrótce zdecydują na jego kupno, a ci, którzy zmagają się z długami, wkrótce będą mieli okazję je zwrócić. Ważne, abyś wytrwał jeszcze trochę w cierpliwości, a rzeczy zaczną działać na twoją korzyść.

Śnić, że ktoś sadzi lilie
Jeżeli we śnie widziałeś, że ktoś inny sadzi lilie, to znaczy, że będziesz zadowolony z cudzego szczęścia. Możliwe, że będziesz dumny z bliskiej osoby z jakiegoś powodu, lub, że komuś bliskiemu udało się spełnić swoje marzenie. Jesteś osobą, która nikomu nie zazdrości i nigdy nie udajesz, że sprawia ci radość cudze szczęście. Ta charakterystyka jest, niestety, rzadka, dlatego też przyjaciele cię bardzo za to cenią.

Śnić, że podlewasz lilie
Podlewanie lilii we śnie wskazuje na to, że masz nadzieję i, że wierzysz w swój sukces. Zajmujesz się czymś, w co nikt oprócz ciebie nie wierzy i nie jest ci łatwo codziennie słuchać negatywnych komentarzy na temat twojej osoby. Krytyka cię boli, a zarazem dodaje wiatru w żagle, być był jeszcze bardziej uporczywy i wytrwały. Wkrótce będziesz mógł się pochwalić sukcesem, co u niektórych wywoła dumę, a u niektórych zawiść.

Śnić, że ktoś inny podlewa lilie
Jeżeli we śnie widziałeś, jak ktoś inny podlewa lilie, to wskazuje na to, że chowasz urazę do kogoś, kto, według ciebie, zabrał ci ukochaną osobę. W twoich życiu pojawił się ktoś, z kim ta osoba spędza o wiele więcej czasu niż z tobą, co ci absolutnie nie odpowiada, bo nie jest dla ciebie ciągle dostępna. To się nazywa, po prostu, zazdrość.

Śnić o tym, że zrywasz lilie
Zrywanie lilii we śnie oznacza, że przejmiesz dużą odpowiedzialność w pracy, którą się zajmujesz. Na początku być może nie będziesz pewny, czy do tego dojrzałeś, ale wraz z upływem czasu zauważysz, że jesteś odpowiednią do tego osobą. Twoja pewność siebie wzrośnie, a rezultaty będą coraz bardziej widoczne. Niewykluczone, że bardzo ci się ta praca opłaci.

Śnić, że ktoś inny zrywa lilie
Kiedy we śnie widzisz, że ktoś inny zrywa lilie, to sugeruje, że poznasz kogoś, kto cię zadziwi swoimi zaletami. Będzie to ktoś, kto posiada cenione przez ciebie cechy charakteru. Postarasz się, aby spędzić jak najwięcej czasu razem, a niewykluczone, że wasza relacja zamieni się w coś więcej niż przyjaźń.

Śnić o wąchaniu lilii
Wąchanie lilie we śnie oznacza, że wkrótce usłyszysz dobre wieści. Jeżeli jakaś twoja bliska osoba walczy z dużym problemem, możliwe, że da ci znać, że go rozwiązała. Drugą możliwością jest, że usłyszysz korzystne wieści zza granicy.

Śnić, że ktoś inny wącha lilie
Jeżeli we śnie widziałeś kobietę, która wącha lilie, to możliwe, że będziesz tematem plotek. Twój sukces będzie komuś przeszkadzać, co sprawi, że będzie o tobie plotkował z każdej strony. Będą to głównie przesadzone reakcje na twoje postępowania lub decyzje, więc nie będziesz się nimi zbytnio przejmować. Jeżeli jednak zdecydujesz się zareagować, nie przesadzaj, bo w przeciwnym razie wywoła to kontra efekt.

Śnić, że wyrywasz (niszczysz) grządki lilii
Wyrywanie tj. niszczenie grządek lilii wskazuje na katastrofę miłosną. Możliwe, że rozczaruje cię osoba, która ci się podoba lub twój partner. Nie będziesz mógł pogodzić się z pewnymi rzeczami, więc niewykluczone, że wasz związek zakończy się krachem. Będziesz potrzebował dużo czasu, by znów stanąć na nogi i zacząć wierzyć ludziom.

Śnić, że ktoś inny wyrywa (niszczy) grządki lilii
Taki sen oznacza, że twój partner lub partnerka ukrywa coś przed tobą. Robi to, by cię chronić. Jeżeli coś ostatnio podejrzewasz, może powinieneś jej/jemu o tym powiedzieć. Tylko związek zbudowany na szczerości może mieć świetlaną przyszłość. Przecież w końcu nikt nie lubi żyć w złudzeniach, prawda?

Śnić o bukiecie lilii
Jeżeli we śnie widziałeś lub trzymałeś bukiet lilii, lub bukiet weselny wykonany z tych kwiatów, to sugeruje, że nie wierzysz w czyjąś szczerość. Możliwe, że twój partner lub partnerka ostatnio zachowuje się dziwnie, ale, że jeszcze nie odkryłeś, co może być tego powodem. Zacząłeś podejrzewać, że nie jest ci wierna/wierny bez żadnego dowodu. Czas na szczerą i otwartą rozmowę, bo tylko w ten sposób rozwiążecie to nieporozumienie.

Śnić o liliach w wazonie
Lilie w wazonie na stole są częstym motywem w snach. Zwykle wskazują na to, że będziesz zadowolony z czyichś odwiedzin. Możliwe, że twoim gościem będzie ktoś bardzo ci bliski, kogo długo nie widziałeś. Spędzisz przyjemny czas w jego obecności i postarasz się mu zapewnić, by czuł się u ciebie, jak u siebie w domu.

Znaczenie może zależeć również od tego, jakiego koloru były lilie, które widziałeś we śnie.

Białe lilie
Kiedy we śnie widzisz białe lilie, to może sugerować, że rozwiążesz problem finansowy. Możliwe, że zwrócisz wieloletni dług, lub, że pieniądze dostaniesz wtedy, kiedy będą ci najpotrzebniejsze. Niewykluczone, że dostaniesz spadek od dalekiego krewnego.

Żółte lilie
Jeżeli we śnie widziałeś żółte lilie, to znaczy, że rozwiążesz problem emocjonalny. Prawdopodobnie już dłuższy czas jesteś zakochany lub relacja z bliską osobą nie układa ci się najlepiej. Jednak wkrótce nastąpi czas, który przyniesie odpowiedzi na pewne pytania, a samym tym i emocjonalną stabilność w twoim życiu.

Pomarańczowa lilia
Jeżeli we śnie widziałeś pomarańczowe lilie, możliwe, że rozwiążesz rodzinne spory. Różne poglądy na pewne sprawy oddaliły was od siebie. To jednak nie znaczy, że kochacie się mniej niż przedtem. Zrozumiesz, że życie jest zbyt krótkie, by go spędzić w kłótni, dlatego pierwszy zakopiesz topór wojenny.

Czerwona lilia
Czerwone lilie we śnie symbolizują krótkotrwałą, namiętną miłość. Możliwe, że wkrótce rozpoczniesz związek z osobą, która cię pociąga tak, jak nikt inny przedtem. Szybko jednak zrozumiesz, że nie pasujecie do siebie i się rozstaniecie. Druga możliwość jest taka, że zupełnie się poświęcisz jakiemuś hobby i będziesz marzył o tym, aby się pewnego dnia stało zyskownym źródłem dochodów. Kiedy jednak zdasz sobie sprawę z tego, ile czasu i trudu jest potrzebne do tego, aby twoje marzenie się spełniło, zrezygnujesz ze swojego pomysły.

Znaczenie snu może być też prostsze. Jeżeli ostatnio widziałeś, podarowałeś lub otrzymałeś lilię, to na pewno pozostawiło na tobie wrażenie.

Definicja lilii

Lilia to roślina z kwiatami w kształcie dzwonka, które są w różnym stopniu zawinięte ku tyłowi, członek rodziny Liliaceae.