Sny o masturbacji są powszechne i najczęściej śnią je równie często mężczyźni, jak i kobiety. Istnieje kilka interpretacji masturbacji w zależności od tego, czy sen dotyczy mężczyzny czy kobiety, oraz kontekstu, w którym te sny mają miejsce.

Śnić, że się masturbujesz
Jeśli śnisz, że się masturbujesz, może to oznaczać, że tłumisz pożądanie, nawet gdy masz możliwość uprawiania seksu. Z drugiej strony, jeśli śnisz o masturbacji przed innymi ludźmi, oznacza to, że będziesz się czegoś wstydzić w większym towarzystwie. Możliwe, że znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz musiał rozmawiać na temat, o którym nie wiesz zbyt wiele i powiesz coś, co wywoła kpiny u innych.

Sen o masturbacji w miejscu publicznym
Kiedy śnisz o masturbacji w miejscu publicznym, nie oznacza to, że jesteś ekshibicjonistą, ale że musisz zdjąć maskę i pokazać wszystkim, kim naprawdę jesteś. Zbyt długo próbowałeś stłumić swoje uczucia, pragnienia i opinie, aby dopasować się do społeczeństwa. Tym razem podświadomość każe zacząć myśleć o sobie i po prostu żyć swobodnie.

Masturbowanie się w budynku sakralnym, kościele lub meczecie
Jeśli śnisz o masturbacji w kościele, meczecie lub cmentarzu, oznacza to, że jesteś ciekawski i że z przyjemnością odkrywasz nowe miejsca i spotykasz się z nowymi ludźmi. Wielu nie traktuje cię poważnie i myśli, że zachowujesz się dziecinnie, ale to ci nie przeszkadza, bo chcesz zachować w sobie to dziecko jak najdłużej, bo to ono przyniosło ci najwięcej emocji w życiu.

Śnić, że inni się masturbują
Jeśli osoba, którą znasz, masturbuje się we śnie, symbolizuje to strach, że ktoś może ujawnić twoje ukryte pragnienia lub fantazje seksualne. Boisz się, że ludzie mogą cię za to potępić i dlatego nigdy nie wyjawiasz partnerowi tego, co chciałbyś robić w łóżku. Z drugiej strony takie sny mogą wskazywać na niezadowolenie z własnego życia seksualnego. Możliwe, że przez długi czas byłeś bez partnera lub że twój partner nie spełnia twoich oczekiwań.

Widzieć nieznajomą osobę, która się masturbuje
Kiedy widzisz nieznajomego we śnie podczas masturbacji, oznacza to, że możesz znaleźć się w niezręcznej sytuacji. Być może odkryjesz tajemnicę i nie będziesz wiedzieć, jak sobie z tym poradzić. Masz świadomość, że może to wpłynąć na życie bliskiej ci osoby i tym samym twój dylemat jest jeszcze większy. Z jednej strony chciałbyś jej powiedzieć wszystko, co wiesz, aby jej pomóc, a z drugiej strony boisz się jej reakcji na te informacje.

Sen o grupowej masturbacji
Jeśli śnisz, że kilka osób masturbuje się w tym samym czasie, może to oznaczać, że obawiasz się, że brak doświadczenia seksualnego może negatywnie wpłynąć na twoje obecne lub przyszłe relacje. Ponieważ jesteś raczej osobą zamkniętą i nie lubisz dzielić się intymnymi rzeczami z innymi, możliwe, że twój lęk jest konsekwencją kompleksu, a nie braku doświadczenia.

Interpretacja może również zależeć od tego, czy takie sny śnią się kobiecie czy mężczyźnie.

Jeśli kobieta śni o masturbacji, oznacza to stłumione uczucia. Możliwe, że podoba ci się osoba, która z jakiegoś powodu nie jest dla ciebie dostępna. Nawet jeśli starasz się wyrzucić to ze swojej głowy, twoja podświadomość powraca do tego, nawet gdy śpisz. Aby lepiej siebie zrozumieć i dojść do wniosku, czy osoba ta jest warta ryzyka, przemyśl ponownie sytuację, w której się znajdujesz i zastanów się, czy znasz tę osobę wystarczająco dobrze, czy też wyidealizowałeś ją, ponieważ ją lubisz.

Jeśli mężczyzna ma takie sny, symbolizują one lęk przed odrzuceniem i kompleksami. Brak pewności siebie wpływa na ciebie bardziej, niż możesz sobie wyobrazić. To oczywiście znajduje odzwierciedlenie w życiu seksualnym. Jeśli jesteś w długotrwałym związku lub małżeństwie, możliwe, że komunikacja z twoim partnerem nie jest na godnym pozazdroszczenia poziomie, więc przenosi się to na twoje życie łóżkowe. Możliwe, że krytyka partnera wywołała w tobie niechęć do seksu. Przestałeś się tym cieszyć, bo bałeś się negatywnych reakcji.

Jeśli natomiast od dłuższego czasu nie masz partnera, masturbacja we śnie symbolizuje frustrację z powodu braku seksu. Chociaż możesz wyjść ze złego związku i uważasz, że lepiej ci jest samemu, brak intymnego związku wpływa na twoją podświadomość.

Sen o masturbacji na oczach rodziców
Ten sen, choć bardzo nieprzyjemny, nie musi mieć negatywnego znaczenia. Często symbolizuje niespełnione pragnienia lub stłumioną ambicję. Może poświęciłeś się dla bliskich, a teraz nieświadomie czujesz się z tego powodu urażony.

Sen o masturbacji przed partnerem/partnerką
Kiedy śnisz o masturbacji przed partnerem/partnerką, może to oznaczać, że brakuje ci podniecenia w życiu intymnym. Prawdopodobnie wpadłeś w rutynę, a seks stał się nudny i boisz się przyznać do tego ukochanej osobie. Jeśli myślisz, że dobrze cię zna, to nie ma powodu, by ukrywać przed nią swoje fantazje. Spróbujcie wspólnie to przezwyciężyć.

Sen o masturbacji pod prysznicem
Jeśli śniłeś o masturbacji pod prysznicem, oznacza to, że ukrywasz coś przed bliskimi. Możliwe, że zrobiłeś coś, z czego nie jesteś dumny i masz nadzieję, że ludzie, na których ci zależy, nigdy się o tym nie dowiedzą.

Śnić, że ktoś przyłapał cię na masturbacji
Sen, w którym ktoś „przyłapał cię na gorącym uczynku”, wskazuje, że nie jesteś dumny z działań z przeszłości. Prawdopodobnie podjąłeś złe decyzje lub przegapiłeś dobre okazje i teraz tego żałujesz. Możliwe, że skrzywdziłeś kogoś w przeszłości i gryzie cię z tego powodu sumienie.

Śnić, że nakryłeś kogoś, kto się masturbuje
Kiedy kobieta śni, że nakryła swojego partnera podczas masturbacji, może to oznaczać, że jej uczucia do niego wkrótce osłabną lub całkowicie ustaną. Możliwe, że twój partner zrobił coś, co ci się nie podobało, więc zaczęłaś patrzeć na niego inaczej. Inną możliwością jest uświadomienie sobie, że lubisz kogoś znacznie bardziej niż swojego obecnego partnera.

Jeśli mężczyźnie śni się, że nakrył swoją partnerkę na masturbacji, symbolizuje to kompleksy. Prawdopodobnie często zastanawiasz się, czy jesteś wystarczająco uzdolniony, aby zadowolić ukochaną osobę w łóżku. Czas otwarcie z nią porozmawiać o swoich lękach.

Sen o rozmowie o masturbacji
Kiedy śnisz o rozmowie z kimś o masturbacji, oznacza to, że nie możesz znaleźć sposobu na pozbycie się stresu. Ciężko pracujesz i masz wiele problemów, co negatywnie wpływa na twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Prawdopodobnie przeczytałeś wszystkie wskazówki, na które się natknąłeś i próbowałeś zastosować w praktyce, ale nadal się stresujesz.

Sen o czytaniu o masturbacji
Sen, w którym czytasz o masturbacji, oznacza, że wkrótce możesz zainteresować się jakimś tematem i poświęcić się badaniom. Prawdopodobnie jest to coś, czym wcześniej nie byłeś zainteresowany, ale coś sprawiło, że zacząłeś się o to dopytywać. Możliwe, że zapiszesz się na kurs lub szkolenie na ten temat w celu poszerzenia swojej wiedzy.

Śnić, że jesteś uzależniony od masturbacji
Jeśli śniłeś, że uzależniłeś się od masturbacji, oznacza to, że próbujesz pozbyć się rzeczy, które źle wpływają na jakość twojego życia. Dlatego w końcu pozbędziesz się wad i wyrzucisz ze swojego życia ludzi, którzy przekazują ci negatywną energię. To będzie najlepsza decyzja, jaką dotychczas podjąłeś.

Śnić, że ktoś inny jest uzależniony od masturbacji
Jeśli śniłeś, że twój partner jest uzależniony od masturbacji oznacza to, że gorączkowo walczysz o jego miłość i uwagę. W każdym związku jest ktoś, kto kocha trochę bardziej, a w waszym związku jesteś to ty. Jednak brak pewności siebie zmusza cię do ciągłego udowadniania swoich uczuć, co dusi twojego partnera.

Sen, w którym inna osoba w twoim otoczeniu jest uzależniona od masturbacji, oznacza, że ​​potrzebuje twojej pomocy i wsparcia. Nie potępiaj i nie krytykuj jej za jej decyzje i działania, a zamiast tego próbuj pomóc jej w przezwyciężeniu problemów.

Znaczenie może być różne, w zależności od uczuć i reakcji, które wywołał sen.

Sen o osiągnięciu orgazmu podczas masturbacji oznacza, że ​​poczujesz ulgę po pomyślnym wykonaniu pracy, rozwiązaniu problemu lub pokonaniu wroga. Ta sytuacja bardzo cię wyczerpała, ale po jej zakończeniu będziesz z siebie dumny.

Jeśli śnisz, że nie osiągnąłeś orgazmu podczas masturbacji, oznacza to, że prowadzisz wewnętrzną walkę. Być może nie jesteś z siebie zadowolony, oczekujesz więcej od partnera, ale boisz się mu o tym powiedzieć lub nie spełniłeś czyichś oczekiwań. Z tego powodu jesteś sfrustrowany i nieszczęśliwy.

Znaczenie nie zawsze odnosi się do seksu. Czasami ludzie śnią o masturbacji, nawet gdy potrzebują odpoczynku i relaksu. Jeśli dużo pracujesz i napotykasz stresujące sytuacje, możliwe, że taki sen przypomina ci o odpoczynku.

Znaczenie może być prostsze. Jeśli masturbowałeś się przed pójściem spać, czytałeś o tym lub oglądałeś to w telewizji, wywarło to na tobie wrażenie na tyle duże, że przeniosłeś to ze snu do rzeczywistości.

Definicja masturbacji

Masturbacja to stymulacja seksualna, najczęściej własnych genitalii, która prowadzi do orgazmu. Pochodzi od greckiego słowa „μεζεα”, co oznacza „genitalia”, lub łacińskiego połączenia słowa „manus”, co oznacza „ręka” i „turbare”, co oznacza „niepokoić”.