Sen o nożyczkach
Jeśli we śnie widzisz nożyczki, oznacza to zysk. Możliwe, że w końcu przestaniesz użalać się nad sobą i spróbujesz zapewnić sobie dochód, z którego będziesz mógł żyć. Na początku nie będzie to łatwe i będziesz pracować za znacznie mniej pieniędzy, niż myślisz, że zasługujesz, ale jak tylko ludzie o tobie usłyszą, będziesz miał pracę do wykonania.

Sen o cięciu czegoś nożyczkami
Sen o używaniu nożyczek do cięcia czegoś ostrzega cię, abyś nie korzystał z rad wszystkich dookoła. Jesteś osobą, która woli uczyć się na błędach innych ludzi, aby oszczędzić sobie niedogodności. Jednak wadą takiej postawy jest to, że ludzie na podstawie swoich doświadczeń mówią ci, co masz robić, a to często okazuje się dla ciebie niewłaściwym rozwiązaniem.

Śnić, że ostrzysz nożyczki
Kiedy ostrzysz nożyczki we śnie, oznacza to, że doznasz zniewagi. Prawdopodobnie otaczają cię ludzie, którzy są zdenerwowani i nie przejmują się swoim zachowaniem, ale nie możesz na nich reagować w ten sam sposób. Będziesz zmuszony zachowywać się tak, jakby nic się nie stało i wylejesz gniew, który niesprawiedliwie odczuwasz, na tych, którzy nie mają nic wspólnego z daną sytuacją.

Sen o małych nożyczkach
Jeśli śniłeś o małych nożyczkach do podcinania zarostu, może to oznaczać, że powinieneś bardziej skrupulatnie przygotowywać się do spotkania.

Śnić, że przeciąłeś się nożyczkami
Przecięcie się nożyczkami we śnie zwykle oznacza stratę finansową. Być może będziesz musiał wydać więcej pieniędzy na naprawę lub wymianę samochodu lub sprzętu gospodarstwa domowego. Inną możliwością jest to, że będziesz musiał zapłacić skumulowany podatek lub cło, o którym zapomniałeś.

Śnić, że ktoś przeciął cię nożyczkami
Sen ten niestety nie ma pozytywnego znaczenia. Zwykle symbolizuje zakończenie związku zawodowego lub miłosnego. Nie będziesz w stanie wpłynąć na negatywny wynik sytuacji i będziesz pod dużym stresem. Upewnij się, że to wszystko nie zagraża twojemu zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.

Śnić, że kogoś przeciąłeś nożyczkami
Kiedy śnisz, że przypadkowo przeciąłeś kogoś nożyczkami, oznacza to, że obrazisz ukochaną osobę. Prawdopodobnie nie zrobisz tego celowo, ale pożałujesz tego i zrobisz wszystko, aby naprawić swój błąd.

Śnić, że zaatakowałeś kogoś nożyczkami
Jeśli śniłeś, że zaatakowałeś kogoś nożyczkami, oznacza to, że osoba, która nie jest ci zbyt droga, zdoła cię sprowokować. Powie ci coś, co ci się nie spodoba i zareagujesz zbyt gwałtownie. Potem będziesz żałować, że pozwoliłeś mu „grać ci na nerwach” i pożałujesz swoich działań.

Śnić, że ktoś zaatakował cię nożyczkami
Jeśli śniło ci się, że ktoś zaatakował cię nożyczkami, oznacza to, że ktoś postawi cię przed faktem dokonanym. Prawdopodobnie pracodawca zdecyduje się powierzyć ci niewdzięczne zadanie bez twojej wiedzy lub partner podejmie decyzję, która negatywnie wpłynie na twoje życie.

Śnić, że kupujesz nożyczki
Kupowanie nożyczek we śnie oznacza udany początek ważnego projektu. To jest coś, o czym myślałeś od dawna, ale nie zacząłeś realizacji tego pomysłu, bo bałeś się porażki. Jednak nabierzesz odwagi i siły, a pierwsze efekty będą więcej niż dobre.

Śnić, że sprzedajesz nożyczki
Sen ten symbolizuje rezygnację z czegoś. Być może zdasz sobie sprawę, że praca, którą obecnie wykonujesz, nie przynosi ani moralnej, ani materialnej satysfakcji, i zaczniesz zajmować się bardziej konstruktywnymi rzeczami w swoim życiu. To może być najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć w tej chwili.

Śnić, że wyrzuciłeś nożyczki
Wyrzucenie nożyczek we śnie to znak, że podejmiesz pochopną decyzję o wyrzuceniu kogoś ze swojego życia. Osoba, z którą jesteś obecnie blisko, zrani cię niektórymi swoimi czynami i bez zastanowienia zerwiesz z nią wszelki kontakt. Nie dasz jej szansy na wyjaśnienie, dlaczego to zrobiła, po prostu „przetniesz nić, która was łączy”.

Sen o dziecięcych (plastikowych) nożyczkach
Jeśli śniłeś o plastikowych nożyczkach, którymi zwykle bawią się dzieci, możliwe, że w końcu przeniesiesz część swoich obowiązków na innych. Prawdopodobnie zarządzasz zespołem w firmie, ale większość ważnych prac wykonujesz sam. W gospodarstwie domowym zajmujesz się głównie obowiązkami domowymi. Jednak zdasz sobie sprawę, że nie masz już na to energii i część swoich obowiązków przeniesiesz na innych.

Sen o nożyczkach do papieru
Kiedy widzisz lub używasz nożyczek do papieru we śnie, oznacza to, że będziesz rozczarowany kolegą lub współpracownikiem. Zdasz sobie sprawę, że nie macie wspólnego celu i że wykorzystuje cię on do realizacji własnych interesów. Ta wiedza całkowicie cię zdruzgocze i na zawsze usuniesz tę osobę, nie tylko z biznesu, ale także z życia prywatnego.

Sen o krawieckich nożyczkach
Sen o krawieckich nożyczkach oznacza, że zyskasz wsparcie w realizacji swoich celów. Możliwe, że zużyjesz więcej zasobów lub zbierzesz zespół ludzi o różnych kwalifikacjach i umiejętnościach. W ten sposób „pokryjesz” każdą część swojego projektu, a sukcesu ci nie zabraknie.

Sen o nożyczkach kuchennych
Jeśli we śnie widziałeś lub używałeś nożyczek kuchennych, oznacza to, że możesz mieć problemy finansowe. Prawdopodobnie w pewnym momencie wydałeś więcej niż potrzebowałeś i nie myślałeś o tym, co przyniesie przyszłość. Teraz będziesz musiał „zacisnąć pasa”, aby wyjść z tego kryzysu.

Sen o nożyczkach fryzjerskich
Nożyczki fryzjerskie we śnie to wyraźny znak, że nie należy ingerować w życie innych ludzi. Bez względu na to, co robisz z najlepszymi intencjami, nie masz prawa narzucać innym swoich pomysłów, opinii i planów. Każdy dorosły ma prawo do samodzielnego podjęcia ważnej decyzji i dopóki nie zagraża to tobie, nie możesz mu mówić, co jest dobre, a co złe. Dziel się wskazówkami tylko wtedy, gdy jedno z was o nie poprosi.

Sen o nożyczkach do paznokci
Jeśli śniłeś o nożyczkach do paznokci, oznacza to, że będziesz kłamać, aby zachować dobrą reputację i szacunek otaczających cię ludzi. Prawdopodobnie powodem będzie grzech z przeszłości, który wyjdzie na jaw i zagrozi twojej reputacji. Inną możliwością jest to, że zaprzeczysz niektórym znajomym z przeszłości, które mogą ci zaszkodzić w przyszłości.

Sen o nożyczkach chirurgicznych
Nożyczki chirurgiczne we śnie oznaczają, że pozbędziesz się wad lub osób, które mają zły wpływ na twoją psychikę. Postanowisz zmienić swoje życie od podstaw, aby twoja przyszłość była coraz lepsza. Zdasz sobie sprawę, że życie jest zbyt krótkie, aby spędzić je na czymś, co ci się nie podoba, lub spędzić je obok ludzi, którzy ci nie odpowiadają.

Sen o krwawych nożyczkach
Zakrwawione nożyczki oznaczają rozczarowanie miłością. Być może ukochana osoba złamie ci serce. Wierzyłeś w ten związek lub małżeństwo i fantazjowałeś o wspólnym zestarzeniu się, jednak sprawy nie potoczą się tak, jak byś chciał. Z pomocą przyjaciół i rodziny przejdziesz przez ten trudny okres.

Sen o zepsutych nożyczkach
Zepsute nożyczki oznaczają, że twoja sytuacja miłosna i biznesowa wymyka się spod kontroli. Prawdopodobnie wydaje ci się, że nic nie idzie po twojej myśli. Potrzebujesz dużo więcej czasu niż wcześniej, aby wykonać zadanie lub rozwiązać problem, a sytuacja w rodzinie też nie jest najlepsza. Każdy robi to, co uważa za najlepsze, a ty nie osiągasz niczego pożytecznego.

Sen o tępych nożyczkach
Kiedy śnisz o tępych nożyczkach, oznacza to, że problemy z komunikacją uniemożliwią ci osiągnięcie celów. Możliwe, że trudno ci powiedzieć „nie” ludziom, dlatego często życzenia i potrzeby innych ludzi przedkładasz nad własne. Dobrze, że twoi bliscy zawsze mogą na tobie polegać, ale nie możesz zaniedbywać samego siebie z ich powodu.

Sen o zardzewiałych nożyczkach
Stare, zardzewiałe nożyczki we śnie oznaczają oszczerstwo. Zapewne ktoś będzie kłamał na twój temat, aby narazić twoje życie prywatne lub biznesowe. Najgorsze byłoby podjęcie decyzji o zareagowaniu na te plotki i dalsze podsycanie wątpliwości co do ich prawdziwości. Lepiej po prostu poczekać, aż emocje opadną, a później się tym zająć.

Sen o srebrnych nożyczkach
Srebrne nożyczki we śnie oznaczają sukces w życiu prywatnym i biznesowym. Wkładasz dużo wysiłku w zachowanie równowagi między pracą a rodziną i starasz się nie dopuścić, aby jedna część twojego życia cierpiała z powodu innego. Nie jest to dla ciebie łatwe, ale wkrótce wszystko się ułoży. Jeśli w niedalekiej przyszłości będziesz cierpliwy, zobaczysz, że masz bezpieczeństwo materialne, ale także jakościowe relacje z ludźmi, których kochasz.

Sen o złotych nożyczkach
Złote nożyczki wskazują na bogactwo. Prawdopodobnie będziesz w stanie osiągnąć wszystko, o czym śniłeś jako dziecko, ale będzie to również wymagało wielu wyrzeczeń. W drodze do celu możesz jednak stracić ludzi, na których ci zależy. Nie wszystko będzie z twojej winy, ale sukces i dobrobyt materialny z pewnością będą miały gorzki smak.

Znaczenie snu może być prostsze. Jeśli ostatnio widziałeś, używałeś lub ostrzyłeś nożyczki, z pewnością wywarły na tobie wrażenie.

Definicja nożyczek

Nożyczki to narzędzie służące do cięcia papieru, tkanin, jedzenia, włosów itp.